PALETLİ YÜZME SPORCUSU ZEYNEP AK DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

PALETLİ YÜZME SPORCUSU ZEYNEP AK DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Paletli Yüzme Sporcusumuz Zeynep Ak, Macaristan’ın Eger kentinde düzenlenen Paletli Yüzme Kulüplerarası Dünya Kupası 1. turunda Dünya Üçüncüsü oldu.

24-26 Şubat’ta gerçekleştirilen Dünya Şampiyonluğu yarışmalarının 1. turunda, 800 metre su üstü disiplininde mücadele eden Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Zeynep Ak, yarışmayı 07.25.42 dakikada tamamlayarak bronz madalya kazandı.

Dünyanın farklı ülkelerinden 70 takımın 600’e yakın sporcusunun katıldığı şampiyonada madalya kürsüsüne çıkmayı başaran, aynı zamanda Paletli Yüzme Milli Sporcusu olan Zepnep Ak, “Bu başarı spor kariyerimde önemli bir dönüm noktası olacak. Dünya Üçüncülüğü unvanıyla ülkeme döndüğüm için çok mutluyum. Bu başarımda katkısı olan başta antrenörüm Kamil Esen ve aileme çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ÖZEN: “BU BAŞARIYI YÜREKTEN ALKIŞLIYORUZ”

“Milli Sporcumuz Zeynep Ak’ın, kulüplerarası düzeyde yapılan Dünya Kupası’nda şampiyon olmasından heyecan ve gurur duyduk” diyen Federasyon Başkanı’mız Doç. Dr. Şahin Özen, “Sualtı topluluğumuz ve Türkiye için 2017’nin en güzel haberlerinden birini Zeynep Ak’tan aldık. Dünyanın en başarılı sporcular arasına girdiği ve bayrağımızı madalya kürsüsünde dalgalandırdığı için kendisini yürekten alkışlıyoruz. Eminim ki, bu performans çıtasını daha da yükseltecektir. Başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında