Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda 10 Türkiye Rekoru Kırıldı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyetleri arasında yer alan TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Büyükler Türkiye Şampiyonası 10 Türkiye rekoruna sahne oldu.

31 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Antalya Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan şampiyonluk yarışlarına 21 spor kulübünden 10 bayan, 11 erkek takımı katıldı. 153 sporcu suüstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde bayanlar ve erkekler kategorilerinde mücadele etti.

10 TÜRKİYE REKORU’NDAN 6’SI BAKIRKÖY SU SPORLARI KULÜBÜ’NDEN…

Erkeklerde Türkiye rekorlarının 6’sı, Bakırköy Su Sporları Kulübü’nün başarılı sporcularından geldi. Bakırköy Su Sporları Kulübü Erkekler Takımı’ndan Onur Berke Kuyumcu, ümitler kategorisinde 50 ve 100 metre suüstü, 50 metre dip yarışmalarında ümitlerde 3 Türkiye rekoru kırdı. Yine aynı spor kulübü erkekler takımından Yiğit Yılmaz 100 metre tüplü yarışmalarında ümitler ve gençlerde 2 Türkiye rekoru, Ömer Faruk Saydam ise 100 metre tüplüde büyükler kategorisinde yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.  Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Erkekler Takımı’ndan Tuğcan Kaytar,4×200 suüstü bayrak yarışı ve 200 metre suüstünde 2 Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Bayanlarda Türkiye rekorları İTÜ GVO Bayan Takımı’nın başarılı sporcusu Ceren Yeşilbaş’tan geldi. Yeşilbaş, 800 metre suüstü yarışlarında büyükler ve gençlerde 2 yeni Türkiye rekoru kırdı.

BAYANLARDA İTÜ GVO, ERKEKLERDE BAKIRKÖY SU SPORLARI KULÜBÜ TAKIMLARI BİRİNCİ OLDU

Şampiyona sonunda en yüksek puanı alan en başarılı takımlar da belli oldu.  Bayanlar kategorisinde yarışan 10 takım arasında İTÜ GVO Spor Kulübü Bayan Takımı en başarılı takım olurken, Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü Bayanlar Takımı ikinci, Şehitkamil Bahçelievler Yıldız GSK Bayan Takımı üçüncü oldu.

Erkekler kategorisinde yarışmaya katılan 11 takımdan en başarılı olan Bakırköy Su Sporları Kulübü Erkek Takımı birinci, Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Erkek Takımı ikinci sırada yer alırken, Bakırköy Ata Spor Kulübü Erkek Takımı üçüncü oldu.

FEDERASYON BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “ARTIK HEMEN HER ŞAMPİYONA REKORLARA SAHNE OLUYOR”

Bu şampiyonada yeni rekorların kırılacağını beklediklerini ifade eden Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Sporcularımız, son derece başarılı performanslarıyla yeni Türkiye rekorlarına imza attılar. Ülkemizdeki olimpik havuzlar her şampiyonluk mücadelesinde artık yeni Türkiye rekorlarına ev sahipliği yapıyor. Paletli yüzmede rekorlar bir geleneğe dönüştü adeta. Sporcularımızın, her mücadelede kendilerini aştıklarını görmek bizleri gerçekten çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Kendileriyle gurur duyuyor ve tebrik ediyorum. Bu başarılarında emeği geçen antrenörlerini, kulüplerini ve sporcularımıza desteğini esirgemeyen ailelerini ayrıca kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Doç. Dr. Şahin Özen, rekorlara sahne olun böyle başarılı bir şampiyonluk organizasyonuna destek veren Muratpaşa Belediyesi’ne ve Kaymakamlığı’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl/İlçe Müdürlüğü’ne, Spor Genel Müdürlüğü’ne ve organizasyon ekibine teşekkür etti.

Yarışma Sonuçları için TIKLAYINIZ.

 

 

Hakkında