Paletli Yüzme Yaz Şampiyonası’nda 3 Türkiye Rekoru

Paletli Yüzme Yaz Şampiyonası’nda 3 Türkiye Rekoru

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen 2018 Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler Yaz Şampiyonası, genç erkeklerde Yiğit Yılmaz’ın 3 yeni Türkiye rekoruna sahne oldu.

Beylikdüzü Spor Kompleksi’ndeki olimpik yüzme havuzunda yapılan şampiyonada, geleceğin paletli yüzme sporcuları madalya için kıyasıya yarıştı. Gençler B, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde 32 spor kulübünden 134  bayan, 163 erkek sporcu, suüstü, dip, tüp ve çift palet disiplinlerinde mücadele etti.

GENÇLERDE 2 SPORCUDAN 10 ALTIN MADALYA

Erkekler kategorisinde Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Yiğit Yılmaz, 100 metre suüstünde gençler B, gençler C yaş grubunda, 100 metre tüplü yarışında gençler B yaş grubunda, toplanda 3 yeni Türkiye rekoru kırmayı başardı. Yiğit Yılmaz ayrıca 400 metre suüstü, 50 metre dip ve 50 metre suüstü disiplinlerinde de birincilik kürsüsüne çıkarak toplam 5 kez şampiyonluk kupasını kaldırdı. Gençler B yaş grubunun bayanlar kategorisindeki yıldız ismi ise İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Beril Ülker oldu. Ülker, 50 metre dip, 50, 100, 200 ve 400 metre suüstü yarışlarını birinci tamamlayarak 5 altın madalyanın sahibi oldu.

KÜÇÜKLERİN EN ÇOK ŞAMPİYON OLAN İSMİ, IRMAK ERTEMEL

Küçükler yaş grubunda şampiyonluk kürsüsüne 5 kez çıkan Elit Spor Kulübü’nden Irmak Ertemel, kendi yaş grubunda şampiyonluk kupasını en çok kaldıran isim oldu. Ertemel, 50, 100 ve 200 metre suüstü, 100 ve 200 metre çift palet yarışlarında şampiyonluk kupasını kaldırdı.

ECEM AKIN, YILDIZLAR YAŞ GRUBUNDA 5 KEZ ŞAMPİYON OLDU

Yıldızlar yaş grubunun en parlak sporcusu Bahçelievler Su ve Doğa Sporları Kulübü’nden Ecem Akın, 5 kez birincilik kupasını kaldırma başarısını gösterdi. Ecem Akın, 50, 100, 200, 400 ve 800 metre suüstü yarışlarında şampiyonluğu göğüsledi.

Beylikdüzü Spor Kompleksi’nde çok heyecanlı yarışlar izlediklerini belirten TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Rekor kıran ve şampiyon olan sporcularımızın gözlerinde öpüyor, tüm kalbimle onları kutluyorum. Katılan bütün sporcularımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar, gelecekte, bayrağımızı uluslararası yarışmalarda dalgalandıracak. Paletli yüzmede çok güzel bir başarı grafiği yakaladık. Aldığımız dünya şampiyonluklarına yenilerini buradaki yıldızlar, küçükler ve gençler ekleyecek” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Özen, şampiyonluğa ev sahipliği yapan Beylikdüzü Kaymakamlığı ve Belediyesi’ne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ettiğini belirtti.

Yarış Sonuçları : 

Hakkında