PALETLİ YÜZMEDE 13 ULUSLARARASI HAKEMİMİZ GÖREVE HAZIR

PALETLİ YÜZMEDE 13 ULUSLARARASI HAKEMİMİZ GÖREVE HAZIR

İstanbul’da düzenlenen CMAS Paletli Yüzme Uluslararası Hakem Semineri’ni 13 hakemimiz başarıyla tamamlayarak, uluslararası paletli yüzme yarışlarında görev almaya hak kazandı.

Paletli yüzmede, ilk uluslararası hakemlerimizi belirleyen seminer, federasyonumuzun isteğiyle CMAS tarafından gerçekleştirildi. İstanbul Kaya Otel’de 28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında 4 gün süren pratik ve teorik eğitim, CMAS Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Michel Gaunard yönetiminde gerçekleştirildi. Kursa, 14’ü Türk, 1’i Belçikalı toplam 15 hakem katıldı. Havuz uygulamalarını ve teorik eğitim sonunda yapılan İngilizce sınavı başarıyla geçen 13 hakemimiz ve Belçikalı hakem, Uluslararası Paletli Yüzme Hakem Kartı almaya hak kazandı.

Sualtı hokeyinde 2, sualtı ragbisinde 1, serbest dalışta 4 uluslararası hakemi olan federasyonumuz, bu kurs ile paletli yüzmede de 13 hakemine uluslararası kimlik kazandırdı.

Semineri yakından takip eden Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, ilgi ve desteğinden dolayı CMAS Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Michel Gaunard’a, TSSF Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Özgür Alemdar’a teşekkür ederek, “Paletli yüzmede ilk uluslararası hakemlerimizi belirledik. Branşımızdaki dünya şampiyonlukları başarısının ardından, hakem düzeyinde yeni bir atılım yaptık. Bunu çok önemsiyorum. Paletli yüzmede, uluslararası yarışmalarda Türkiye önümüzdeki yılların parlayan yıldızı olacaktır. Buna yürekten inanıyorum” dedi.
Federasyon Başkanımız, katılan bütün hakemleri başarılarından dolayı kutladı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında