PALETLİ YÜZMEDE 16 YENİ TÜRKİYE REKORU

PALETLİ YÜZME KULÜPLERARASI GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun 2017 yılı planlı faaliyet programında yer alan TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’nda 16 Türkiye rekoru kırıldı.

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Atakum Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nda Ümitler, Gençler ve Büyükler kategorilerinde 23 spor kulübünün 17 erkek, 14 bayan takımından toplam 228 sporcusu, 3 gün boyunca suüstü, çift palet, dip, tüplü ve bayrak yarışlarında şampiyon olmak için mücadele etti.

16 TÜRKİYE REKORU KIRILDI

İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Ceren Yeşilbaş, Gençler ve Büyükler kategorilerinde 800 metre ve 1500 metre suüstü disiplinlerinde 4 yeni Türkiye rekoruyla şampiyonanın en çok rekor kıran sporcusu oldu.

Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Onur Berke Kuyumcu, Ümitler kategorisinde 50 ve 100 metre suüstü ve 50 metre dipte 3 Türkiye rekoru; Şehitkamil Belediye Spor Kulübü’nden Tuğcan Kaytar, Ümitler kategorisinde 100 ve 200 metre suüstünde 2 Türkiye rekoru;  Beykent Spor Kulübü’nden Meryem Helin Yıldırım, Ümitler ve Gençler kategorilerinde 200 metre çift palette 2 Türkiye rekoru; Şehitkamil Belediye Spor Kulübü’nden Celil Berk Yılmaz, Gençler kategorisinde 100 ve 200 metre çift palet yarışmalarında 2 Türkiye rekoru; İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Miray Tunçel Ümitler kategorisinde 100 metre tüplü ve 100 metre suüstünde 2 Türkiye rekoru; Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Yiğit Yılmaz ise 100 metre tüplüde Türkiye rekoru kırdı. Şampiyonada toplam 16 Türkiye rekoru kırıldı.

EN BAŞARILI KULÜPLER; İTÜ GVO VE ŞEHİTKAMİL BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

Şampiyonada en yüksek puan alan, dolayısıyla en başarılı spor kulüpleri de belirlendi. Buna göre bayanlar kategorisinde, en başarılı kulüp İTÜ GVO Spor Kulübü olurken, Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü ikinci, Şehit Kamil Bahçelievler Yıldız Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu.

Erkekler kategorisinde ise Şehitkamil Belediye Spor Kulubü, sporcularının elde ettiği puanlarla en başarılı kulüp olurken, Bahçelievler Belediye Spor Kulübü ikinci, Bakırköy Su

Sporları Kulübü üçüncü sırada yer aldı.

CEREN YEŞİLBAŞ’TAN 5 ALTIN MADALYA

TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası Ümitler, Gençler ve Büyükler mücadelelerinde, 4’ü bayrak yarışı olmak üzere toplam 28 altın madalya bayanlar ve erkekler kategorilerinde sahibini buldu.

Bayanlar kategorisinde en çok altın madalyayı İTÜ GVO Spor Kulubü’nden Ceren Yeşilbaş 5 birincilik ile elde ederken; erkekler kategorisinde ŞehitKamil Belediye Spor Kulübü’nden Muhammed Emin Bay ve Celil Berk Yılmaz farklı disiplinlerde 3’er kez birincilik kürsüsüne çıkarak şampiyonanın en fazla altın madalya alan iki sporcusu oldu.

DOÇ. DR. ÖZEN: “KIRILAN REKORLAR, DÜNYA ÇAPINDA YENİ YILDIZLARIN MÜJDESİNİ VERİYOR”

17-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’nın yeni Türkiye rekorlarına sahne olmasının son derece sevindirici olduğunu söyleyen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Paletli yüzmede sporcularımız her defasında kendilerini aşıyorlar. Mutluluk veren bu tablo, paletli yüzmede dünya çapında yeni sporcular çıkarma yolunda geleceğimize güçlü umutlar aşılıyor. Madalya kazanan, rekor kıran sporcularımızı yürekten kutluyorum. Şampiyonaya katılan tüm sporcularımız ve kulüplerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışma organizasyonunun son derece başarılı geçtiğine dikkat çeken Doç. Dr. Özen, “Bu başarıda katkısını esirgemeyen Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Spor Genel Müdürlüğü’ne, organizasyon ekibindeki yetkililerimize çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Hakkında