Paletli yüzmede 2018’in ilk şampiyonası rekor katılımla İstanbul’da yapılacak

Paletli yüzmede 2018’in ilk şampiyonası rekor katılımla İstanbul’da yapılacak

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun sualtı branşlarındaki ilk Türkiye şampiyonluğu mücadelesi İstanbul’da gerçekleşecek.

12-14 Ocak’ta İstanbul’un Güngören ilçesindeki Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşecek Paletli Yüzme Bireysel Genç, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası, bugüne kadar paletli yüzmede sporcu ve kulüp sayısı açısından katılımın en yüksek olacağı ulusal şampiyona özelliğini taşıyacak. Şampiyona,  suüstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde gerçekleşecek. Bayanlar ve erkekler kategorisinde toplam 159’u bayan, 192’si erkek olmak üzere 29 spor kulübünden toplam 351 sporcu 4 ayrı disiplinde 50 ila 800 metre yarışlarında şampiyonluk için palet vuracak.

Şampiyonluk yarışlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “2018’in ilk ulusal şampiyonasına katılan bütün sporcularımıza gönülden başarılar diliyorum. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz ulusal yarışlarda en yüksek katılıma tanık olacağız. Bu tablo, paletli yüzmenin her geçen gün daha popüler olduğunu, yaygınlaştığını gösteriyor. Bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu sene paletli yüzmede uluslararası yarışmalarda geçen yılki başarılarımızın ötesine geçmeyi hedefliyoruz. Uluslararası şampiyonluklarda başarılı sporcularımızın altyapısını bu tür ulusal şampiyonluk mücadeleleriyle kurduk. Dünya şampiyonu sporcularımızın izinden gidecek genç ve güçlü sporcuları Türk sporuna kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Paletli Yüzme Bireysel Genç, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası Programı:

Adres: Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu/Güngören/İstanbul

Açılış seramonisi: 12 Ocak Cuma saat 16:00-16:30

Yarışma tarih ve saatleri:

  • 12 Ocak Cum saat 09.30-18:00
  • 13 Ocak Cumartesi saat 09.30-16:00
  • 14 Ocak Pazar saat 09.00-15:30
  • Kapanış seramonisi ve ödül töreni: 14 Ocak Pazar 16:00

Hakkında