PALETLİ YÜZMEDE İLK KEZ YAPILACAK AÇIK SU ŞAMPİYONASI YARIN KAŞ’TA BAŞLIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), havuzda gerçekleştirdiği paletli yüzme ulusal yarışmasını ilk kez açık suya taşıdı. Başarılı sporcularıyla birçok sualtı sporu branşında olduğu gibi paletli yüzmede de ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonluklarına taşıyan TSSF, olimpik havuzlarda gerçekleştirdiği paletli yüzme yarışlarını bu kez ilk defa açık su kategorisinde yapacak.

29-30 Eylül’de yapılacak CMAS-TSSF 2. Uluslararası Serbest Dalış Kaş Başka Open Yarışları’yla eşzamanlı bir şekilde başlayıp sona erecek olan 1. Paletli Yüzme Open Kaş Başka Açık Su Şampiyonası’na, 9 spor kulübünden 15 bayan, 19 erkek, toplam 34 sporcu katılacak. Kaş Yelken Kulübü’nden başlayacak müsabakalarda büyükler, genç A ve genç B yaş gruplarında uzun soluklu mücadeleler verecek sporcular, 1000 metre monopalet, 4000 metre çift palet, 4×1000 çift palet ve 4×1000 monopalet disiplinlerinde yarışacak.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, paletli yüzme açık su şampiyonasını ilk kez gerçekleştirecek olmanın heyecanı içinde olduklarını belirterek, “Paletli yüzme açık su yarışlarında dünya derecelerimiz ve Avrupa Şampiyonluğu başarılarına imza atan bir ülkenin federasyon başkanı olarak, bu yarışmaya ayrıca bir önem veriyoruz. Uzun mesafe paletli yüzme yarışlarımızı, Kaş’ın korunaklı ve sakin denizinde gerçekleştireceğiz. Serbest dalışın dünya çapında merkezi haline gelen Kaş’ın, paletli yüzme açık su yarışlarında da önemli bir merkez olması yolunda bu ilk adımımız olacak. Katılan bütün kulüp ve sporcularımıza başarılar diler, Kaş Belediyesi ve Kaymakamlığı’na verdiği destekten dolay teşekkür ederim” dedi.

TSSF 1. PALETLİ YÜZME OPEN KAŞ BAŞKA AÇIK SU ŞAMPİYONASI YARIŞMA PROGRAMI:

Yer: Antalya Kaş/Kaş Yelken Kulübü

Yarışma tarih ve saatleri:

29 Eylül Cumartesi: 1000 metre monopalet, 4000 metre çift palet yarışları, sabah 09.30 ve  öğle sonu 15.30.

30 Eylül Pazar: 4×1000 monopalet, 4×1000 çift palet yarışları sabah 09.30.

Kapanış ve ödül töreni: Kaş Cumhuriyet Meydanı-30 Eylül Pazar saat 12:00’dan sonra.

 

Hakkında TSSF ADMIN