Birincilik kürsüsünde 2 Türkiye rekorunun sahibi Yiğit Yılmaz

Rekor Katılımla Gerçekleşen Paletli Yüzme Kış Şampiyonası’nda 3 Türkiye Rekoru Kırıldı

Rekor Katılımla Gerçekleşen Paletli Yüzme Kış Şampiyonası’nda 3 Türkiye Rekoru Kırıldı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun sualtı branşlarındaki 2018’in ilk Türkiye şampiyonluğu mücadelesinde 3 Türkiye rekoru kırıldı.

12-14 Ocak’ta İstanbul’un Güngören ilçesindeki Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda rekor düzeyde sporcu katılımıyla gerçekleşen Paletli Yüzme Bireysel Genç, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası’nda 3 yeni Türkiye rekoruna imza atıldı. 29 spor kulübünden 159’u bayan, 192’si erkek olmak üzere toplam 351 sporcunun mücadeleleri nefes kesti. Şampiyonada 4 ayrı disiplinde, 50 ila 800 metrede 52 yarışma gerçekleştirildi.

YİĞİT VE BERİL’DEN ÜÇ TÜRKİYE REKORU

Geleceğin sporcularının suüstü, dip, tüp ve çift palet disiplinlerinde verdikleri mücadelede Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Yiğit Yılmaz, 100 metre suüstü ve 50 metre dip disiplinlerinde yaptığı derecelerle gençlerde 2 Türkiye rekoruna imza attı. İTÜ GVO Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Beril Ülker ise 50 metre suüstü yarışında gençlerde yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

3 SPORCUDAN 5’ER ALTIN MADALYA

Paletli yüzmede bugüne kadarki en yüksek katılımla gerçekleşen ilk ulusal şampiyonada Elit Spor Kulübü’nden Irmak Ertemel, Bahçelievler Su ve Doğa Spor Kulübü’nden Ecem Akın ve 60. Yıl Ataköy Spor Kulübü’nden Kenan Efe Uçkan farklı disiplinlerde ve mesafelerde 5’er altın madalya kazanarak, birincilik kürsüsüne en çok çıkan sporcular oldular.

Yarışmaları takip eden, madalya ve ödül törenine katılan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Şampiyonluk mücadelelerine müthiş bir ilgi vardı. Rekor sporcu katılımı sözkonusu. Bu tablo, paletli yüzme sporumuzun geleceği için bizleri fazlasıyla umutlandırıyor. Son yıllarda dünya şampiyonluklarına imza attığımız bu branşımızın altyapısında ciddi bir enerji patlaması ve motivasyona tanık oluyoruz. Rekor kıran ve madalya kürsüsüne çıkan sporcularımızı yürekten kutluyorum. Katılan tüm sporcularımıza ve kulüplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Doç. Dr. Özen, böylesine güzel ve başarılı bir organizasyona desteğini esirgemeyen Güngören Belediyesi ve Kaymakamlığı, Güngören Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne, Spor Genel Müdürlüğü’ne ve organizasyon ekibine teşekkür etti.

5 altın madalya kazanan Irmak Ertemel

Birincilik kürsüsünde 2 Türkiye rekorunun sahibi Yiğit Yılmaz

Hakkında