Şahika Ercümen, Şehitler İçin Yaptığı Dalıştan Dünya Rekoruyla Çıktı

sahika-ercumen

sahika-ercumen_2

ŞAHİKA ERCÜMEN, ŞEHİTLER İÇİN YAPTIĞI DALIŞTAN DÜNYA REKORUYLA ÇIKTI

Antalya’nın Kaş ilçesi Hidayet Koyu’nda değişken ağırlık paletli disiplininde şehitlerimiz anısına dünya rekoru için dalan Milli Sporcu Şahika Ercümen, 110 metrelik derecesiyle yeni dünya rekorunun sahibi oldu.

Yeni dünya rekorunu 2 dakika 40 saniyede kıran Ercümen, denizde Türk bayrağı ve “Şehitlerimiz için tek nefes, tek yürek” pankartıyla bu anlamlı zaferini taçlandırdı. Geçen yıl 100 metre rekor dalışında küçük bir sorun yaşadığını belirten Ercümen, “Bu yıl ülkemize Dünya Şampionası’nda madalyalar kazandırdım. Ardından dünyanın en derin dalışını gerçekleştirerek dünya rekorunu kırdım. Ekibime, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Şahika Ercümen’in dünya rekoru performansı için kendisini yürekten kutladığını ifade eden Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Şahika, iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Kaş’taki Dünya Şampiyonası’nda da diğer sporcularımızla birlikte madalyalara imza atarak ülkemizi gururlandırdı. 110 metrelik yeni dünya rekoru dalışını da şehitlerimiz anısına gerçekleştirmesi ve bunu başarması, umarım halkımızın ortak acısına bir nebze olsun merhem olmuştur. Kendisini Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ve şahsım adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında