Şampiyonluğa Gidecek 8 Kulübü Balıklar Belirleyecek

Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Gurubu Yarışmalarının İlk Ayağı Muğla Ören’de Yapılacak

TSSF Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Grubu yarışmalarının ilk ayağı, 21-22 Nisan’da Muğla’da yapılacak. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek olan şampiyonluk eleme mücadelelerine Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve  Güneydoğu Anadolu bölgelerinden 13 spor kulübü katılacak.

22 Nisan Cumartesi günü 20 botla Muğla’nın Milas ilçesi Ören açıklarında başlayacak yarışmalarda sporcular 5 saat boyunca tüpsüz olarak birçok kez dalıp sualtında en yüksek puanı getirecek türlerde balıkları avlayarak, 7-8 Temmuz’da yapılacak Türkiye Şampiyonası finallerine gitmek için kıyasıya rekabet edecekler. “En usta avcı”nın şampiyon olacağı finallere, ilk eleme grubu yarışmalarına katılan 13 spor kulübünden en yüksek puanı alan 8 spor kulübü katılabilecek. Finallere gidecek diğer 8 spor kulübü ise, 5-6 Mayıs’ta İstanbul Tuzla’da yapılacak olan Karadeniz ve Marmara bölge takımlarının katılacağı eleme grubu ikinci ayak yarışmalarında belli olacak.

Yarışmalara katılacak spor kulüpleri ve sporcularına başarılar dileyen Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Zıpkınla balık avı sporu, gerçekten zorluk derecesi çok yüksek bir spor. Kulüplerin puanlarını, sporcuların avlayacakları balık türleri ve miktarı belirleyecek. Sporcularımızın nefeslerinin güçlü, şanslarının bol olmasını diliyorum” dedi.

TSSF Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Grubu yarışma programı: 

Açılış töreni:                     21 Nisan Cuma günü Ören Meydanı’nda 16.30’da kortej yürüyüşü ve ardından açılış töreni gerçekleştirilecek.

Yarışmalar:                      22 Nisan Cumartesi günü saat 09.30-14.30 arası yapılacak.

Kapanış ve ödül töreni: 22 Nisan Cumartesi 17.30’da Ören Meydanı’nda kapanış ve ödül töreni gerçekleştirilecek. İlk 8 takımı belirleyecek olan balık tartı işlemi aynı gün saat 15.00’de başlayacak.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında