SERBEST DALIŞ MİLLİ TAKIM VE TSSF’YE YÖNELİK GÜNDEME GETİRİLEN ASILISIZ İDDİALAR ÜZERİNE TSSF’DEN AÇIKLAMA:

SERBEST DALIŞ MİLLİ TAKIM VE TSSF’YE YÖNELİK GÜNDEME GETİRİLEN ASILISIZ İDDİALAR ÜZERİNE TSSF’DEN AÇIKLAMA:

CMAS-TSSF 4. “Kaş Başka” Serbest Dalış Outdoor Dünya Kupası’nda ülkemizi temsil eden Serbest Dalış Milli Sporcularımızdan Fatma Uruk’un, son günlerde bazı medya organlarına yansıyan Serbest Dalış Milli Takımı’mıza ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu yönetimine yönelik üzücü ve asılsız iddiaları üzerine TSSF’den yapılan açıklama şöyledir:

“Serbest Dalış Milli Takım Sporcularımızdan Fatma Uruk, sosyal medya hesaplarından Serbest Dalış Milli Takımı’mıza ve TSSF yönetimine yönelik tamamen asılsız olan birtakım iddialar yöneltmiştir. Bu iddialar bazı medya organlarına, dolayısıyla da kamuoyuna yansımıştır. Kesinlikle temeli olmayan bu iddialar, federasyonumuz ve sualtı topluluğu üyelerimizde büyük bir üzüntü yarattı.

Performansı nedeniyle diğer 6 sporcumuz gibi Milli Takım’a seçilen ve kamp hazırlıklarını tamamlayan Milli Sporcumuz Fatma Uruk’un, 2’si altın olmak üzere 5 madalya kazandığımız Dünya Kupası’nın ardından Dünya Şampiyonası başlamadan hemen önce ortaya attığı suçlama mahiyetindeki asılsız ifadeleri şaşkınlıkla karşılıyoruz.

İddiaların, Türkiye’yi gururlandırmak için uzun ve yorucu bir kamp çalışmasının ardından bütün enerjisini uluslararası madalyalara veren Serbest Dalış Milli Sporcularımızın yakaladığı bu motivasyonu düşürmesinden son derece üzgün ve kaygılıyız. 30 Eylül-1 Ekim tarihlerindeki 4. “Kaş Başka” Serbest Dalış Outdoor Dünya Kupası’nda Milli ruhumuzu zedeleyen, anlam veremediğimiz bazı fevri ve olumsuz davranışlarda bulunan Milli Sporcumuz Fatma Uruk’un, iddialar sonrasında federasyonumuzun iletişim kurma taleplerini yanıtsız bıraktığını vurgulamak isteriz.

Türkiye’nin en büyük ve en başarılı spor federasyonlarından biri olarak serbest dalışta ev sahipliği yaptığımız Dünya Kupası ve Dünya Şampiyonası’nda aldığımız madalyalarla gündeme geldiğimiz bu günlerde, asılsız, çirkin iddiaların muhatabı olarak kamuoyuna yansıtılmanın ve üstelik bu iddiaların milli hedefler için yola çıktığımız milli bir sporcumuz tarafından ortaya atılmasının gerçekten üzüntüsünü yaşıyoruz.  Milli Sporcumuz Fatma Uruk’un, asılsız iddialar ve uyumsuz davranışları nedeniyle idari tedbirli olarak disiplin kurulu sevk işlemleri başlatılmıştır. Takdiri, sualtı topluluğu üyelerimize, sporseverlere ve Türk halkına bırakıyoruz.

Hakkında