Serbest dalışta 5 Türkiye rekoru İtalya’da geldi

SERBEST DALIŞTA 5 TÜRKİYE REKORU İTALYA’DA GELDİ

MİLLİ TAKIM’IN GENÇ SPORCUSUNA İTALYA’DAN BAŞARI ÖDÜLÜ

İtalya-Lignano Sabbiodoro’da 6-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen CMAS 9. Apnea Indoor Dünya Şampiyonası’nda Serbest Dalış Milli Takımı sporcularımız elde ettikleri derecelerle 5 yeni Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ucuzal yönetiminde 2 antrenör, 3 erkek ve 3 bayan sporcudan oluşan milli takımımızın katıldığı şampiyonada 14 ülkeden 80’den fazla sporcu mücadele etti. Levent Ucuzal’ın CMAS Apnea Komisyon Başkanı olarak da yer aldığı Dünya Şampiyonası’nda Gaziantep Bostancı Kartal Spor Kulübü’nden 16 yaşındaki Yaren Türk, 6 ayrı disiplinin hepsinde yarıştığı için İtalya Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Elde edilen dereceler 5 Türkiye rekoru getirdi

Dünya Şampiyonluğu mücadelelerinde milli sporcular yarıştıkları disiplinlerde dereceye girememelerine rağmen, elde ettikleri skorlarla 5 yeni Türkiye rekoru kırdılar.

Yeni Türkiye rekorları:

ODTÜ Spor Kulübü’nden Sertan Aydın Paletsiz Dinamik Apnea’da ve Çift Palet Dinamik Apnea’da elde ettiği derecelerle bu disiplinlerde erkekler yeni Türkiye rekorlarının sahibi oldu.

Gaziantep Dolphin GSK’dan Furkan Emre Gül, Dayanıklılık Apnea’da erkekler yeni Türkiye rekorunu kırdı.

Gaziantep Bostancı Kartal Spor Kulübü’nden Yaren Türk, Dayanıklılık Apnea’da kadınlar yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

ODTÜ Spor Kulübü’nden Başak Tezgör Çift Palet Dinamik Apnea disiplininde kadınlar yeni Türkiye rekorunu kırdı.

Şampiyonaya katılan Milli Takım’a verdikleri mücadelelerden dolayı Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve şahsı adına teşekkür eden TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Sporcularımızın bu şampiyonada madalya alamaması, bundan sonraki uluslararası organizasyonlarda da madalya alamaması anlamına gelmiyor. Yaren Türk’ün her disiplinde yarışarak Başarı Ödülü alması, genç sporcularımızın gelecekte daha iyi başarılara imza atacağının göstergesidir. Milli Takım sporcularımızı, verdikleri mücadelelerinden dolayı gönülden tebrik ediyorum. Hepsi, kendi disiplinlerinde başarılı bir geçmişe sahip. Kırdıkları yeni Türkiye rekorları serbest dalış branşında ülkemizdeki başarı çıtasını daha yükseltti” dedi.

TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU