SİNOP’TAKİ ZIPKINLA BALIK AVI MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI DEVAM EDİYOR

SİNOP’TAKİ ZIPKINLA BALIK AVI MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI DEVAM EDİYOR

Eylül ayında Danimarka’da yapılacak Zıpkınla Balık Avı Avrupa Şampiyonası için Zıpkınla Balık Avı Milli Takım Aday Kampı programı Sinop’ta devam ediyor.

21 Temmuz’da başlayan kampta Zıpkınla Balık Avı Milli Takım Aday sporcuları, Danimarka’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda uygulanacak dalış kurallarına uygun olarak botlarla açılmayıp, ilk kez bort şamandıra kullanarak dalışlarını gerçekleştiriyorlar. Antrenmanlar, sahil güvenlik botlarının eşliğinde her gün yüksek puan getiren balıkları yakalamak için 4 saat boyunca dalış yapılarak, şamandırayla giriş yapılan yerden çıkılıyor ve tamamlanıyor. Sporcular, avladıkları balıklar ve performanslarına göre değerlendiriliyor.

Dinlenme saatlerinde federasyonumuzu temsilen Sinop halkı için sosyal projelere katılan sporcularımız ve teknik heyet, bu kapsamda önceki gün Sinop Limanı temizlik çalışmalarına destek verdiler. Bugün engelli çocuklar için dalış yapacak milli takım aday sporcularımız, kamp programına destek veren Sinop Valiliği, Sinop Belediyesi ve Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret edecek.

27 Temmuz’da sona erecek olan kampa seçilen Zıpkınla Balık Avı Milli Takım aday sporcuları Selim Konya, Semih İnce, Fırat Yağcı, Serhan Dağdan, Ozan Önen, Timuçin Çalışkan, Ali İbrahimye, Mehmet Türen, Tufan Albayrak ve Ferit Çalıkuşu, Zıpkınla Balık Avı Milli Takım Antrenörü Sedat Osmanoğlu, TSSF Zıpkınla Balık Avı Teknik Kurul Başkanı Mustafa Öztürk, kurul üyeleri Vedat Atak ve Bayazıt Uysal yönetiminde çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında