Son Dünya Şampiyonu Millilerimiz, Aynı Başarıyı Tekrarlamak İçin Avustralya’da

Son Dünya Şampiyonu Millilerimiz, Aynı Başarıyı Tekrarlamak İçin Avustralya’da

2015 yılında İspanya’da düzenlenen son dünya şampiyonasında birinci olan 23 Yaş Altı (U23) Sualtı Hokeyi Milli Takımı’mız aynı başarıyı bu yıl da tekrarlamak için CMAS U23 Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası için Avustralya’da.

14-22 Temmuz’da Avustralya Hobart’ta yapılacak CMAS U23 Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası’nda millilerimiz Avustralya’ya götürdükleri Dünya Şampiyonluğu kupasını tekrar ülkemize getirmek için mücadele edecek. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen’in bizzat eşlik ettiği, Kadir Kırlıoğlu ve Murat Önder Ölçmener antrenörlüğünde, Hakem Ömür BATTAL’ın de yer aldığı U23 Sualtı Hokeyi Milli Takımı’mız 12 sporcudan oluşuyor.

Milli Sporcularımız;

 1. Mert Erol
 2. İsmail Sarıkaya
 3. Sadettin İbrahim Gençgil
 4. Mert Doğan
 5. Mertcan Şapçıoğlu
 6. Coskun Yağız Aydın
 7. Coşkun Orkun Vural
 8. Sina Demirtaş
 9. Ahmet Erkin Bulak
 10. Ahmer Efecan Ay
 11. Bedirhan Yıldız
 12. Mustafa Gülşen

Milli takım kafilesiyle birlikte Avustralya’da bulunan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, şampiyonluk maçları öncesinde yaptığı açıklamada, “2015’te İspanya’da yapılan ve U23 kategorisindeki en son Dünya Şampiyonluğu mücadelesinden millilerimiz şampiyonluk kupası ile ülkemize dönmüştü. Bu başarının tekrarını, 23 Yaş Altı Millilerimizin burada göstereceği performans ile yaşayacağımıza tüm kalbimizle inanıyoruz. Milli sporcularımız, iyi bir hazırlık sürecinden geçti. Moral ve motivasyonumuz gayet yerinde. Maçlar zorlu geçecek. Ama genç millilerimiz son derece hırslı ve özgüvenleri tam. Gücümüzün ve nefesimizin bizi madalya kürsüsüne çıkaracağına, ülkemize yine güzel haberlerle döneceğimize inanıyorum. Hepsine şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

 

Hakkında