SU KAYAĞI KABLOLU WAKEBOARD FEDERASYON KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

SU KAYAĞI KABLOLU WAKEBOARD FEDERASYON KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Su Kayağı Kablolu Wakeboard Gençler Bireysel ve Büyükler Kulüplerarası Federasyon Kupası yarın Bursa’nın Osmangazi Belediyesi Sukay Park Su Kayağı Merkezi’nde başlıyor.

Kadınlar ve erkeklerde 31 Ağustos ile 1 Eylül arasında yapılacak Federasyon Kupası’nda 8 kulüp, bireyselde ise 91 sporcu kupa için mücadele edecek. Kablolar yardımıyla yapılacak su kayağı parkurunda 120 cm. yüksekliğinde kicker, table ve funbox rampalarını kullanacak sporcuların puanları artistik ve teknik hareketlere göre belirlenecek. Eleme maçlarından sonra final maçlarının yapılacağı TSSF Su Kayağı Kablolu Wakeboard Gençler Bireysel ve Büyükler Kulüplerarası Federasyon Kupası’nda, spor kulüplerine, gençler kategorisinde ise 10-13 ve 14-17 yaş grubundaki, büyüklerde 18 yaş ve üzerindeki sporculara madalyalar verilecek.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, ülkemizde çok yeni bir spor dalı olan su kayağının ulusal çapta yarışlarla gençler arasında yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini söyleyerek, Federasyon Kupası’na katılan bütün kulüp ve sporculara başarılar dilediğini belirtti. Doç. Dr. Özen, Bursa Osmangazi Belediyesi’ne ve Spor Genel Müdürlüğü’ne verdikleri önemli destek ve işbirliğinden dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.

TSSF SU KAYAĞI KABLOLU WAKEBOARD GENÇLER BİREYSEL VE BÜYÜKLER KULÜPLERARASI FEDERASYON KUPASI PROGRAMI:

Yer: Bursa Osmangazi Belediyesi Sukay Park Su Kayağı Merkezi.

Tarih: 31 Ağustos-1 Eylül

Yarışma gün ve saatleri:

31 Ağustos Cumartesi saat 09:00-19:00

1 Eylül Pazar saat 09:00-14:00

Kapanış ve madalya töreni:

1 Eylül Pazar saat 15:00

Hakkında