SU KAYAĞI KABLOLU WAKEBOARD FEDERASYON KUPASI SAHİPLERİNİ BULDU

SU KAYAĞI KABLOLU WAKEBOARD FEDERASYON KUPASI SAHİPLERİNİ BULDU

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Su Kayağı Kablolu Wakeboard Gençler Bireysel ve Büyükler Kulüplerarası Federasyon Kupası’nda madalyalar sahiplerini buldu.

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi Sukay Park Su Kayağı Merkezi’nde kızlar ve erkeklerde 31 Ağustos ile 1 Eylül arasında başlayan 8 kulüp ve bireyselde 91 sporcunun katıldığı Su Kayağı Kablolu Wakeboard Gençler Bireysel ve Büyükler Kulüplerarası Federasyon Kupası heyecan dolu mücadelelere sahne oldu. Teknik ve artistik performansta en fazla puanı toplayan kulüp ve sporcular madalyalarını aldı. Sporcular, kicker, table ve funbox rambalarından kabloların yardımıyla seyircilere heyecanlı atlayışlar yaptılar. Kulüpler müsabakalarında Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Federasyon Kupası’nın sahibi olurken, ikinci Bursa Alternatif Su Sporları Kulübü oldu.

18 YAŞ VE ÜZERİNDE HÜSEYİN CAN TÜRK VE ENNUR HOSOVALI KUPANIN SAHİBİ OLDU

Bireyselde yüksek bir katılımın söz konusu olduğu kupa mücadelelerinde 18 yaş üstü erkeklerde Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü’nden Hüseyin Can Türk birincilik kürsüsüne çıkarken, ikinci Bursa Osmangazi Belediye Spor Kulübü’nden Yusuf Eren Özdemir, üçüncü ise Başaran Züccaciye Gençlik ve Spor Kulübü’nden Berke Özdemir oldu. Bu yaş grubunda kızlar mücadelesinde en yüksek puanı Samsun Büyükşehir Anakent Spor Kulubü’nden Ennur Hosovalı alarak Federasyon Kupası’nın sahibi oldu. Bursa Osmangazi Belediye Spor Kulübü’nün sporcularından Tayibe Üzer ikinci, Ceren Güneri üçüncü oldu.

14-17 YAŞ GRUBUNDA DUHA BORA BOZKURT VE BEYZANUR KANSU BİRİNCİ OLDULAR

14-17 yaş genç erkeklerdeki yarışlarda Bursa Osmangazi Belediye Spor Kulübü’nden Duha Bora Bozkurt teknik ve artistik performansta en yüksek puanı toplayarak birinci, Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü’nden Mustafa Ömer Atmaca ikinci, Spor A.Ş. Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafa Yılmaz üçüncü oldu. Kızlarda Spor A.Ş. Gençlik Spor Kulübü’nden sporcuları ilk üç sırayı paylaştı. Birinci Beyzanur Kansu, ikinci Aynur Kuş, üçüncü ise Bahar Erkaya oldu.

10-13 YAŞ MÜCADELELERİNDE YUSUF BERKAY İPEK VE CEREN BAŞARAN BİRİNCİ

Bireysel genç erkekler 10-13 yaş grubu erkeklerde Spor A.Ş. Gençlik ve Spor Kulübü’nden Yusuf Berkay İpek Federasyon Kupası’nı kazandı. Başaran Züccaciye Gençlik ve Spor Kulübü’nden Çınar Sınmaz ikinci, Hüseyin Taha Mollasalih üçüncü oldu. Kızlarda ise Başaran Züccaciye Gençlik ve Spor Kulübü’nden Ceren Başaran birinci, Ceren Akça ikinci ve Selin Başaran üçüncü oldu.

Kapanış ve madalya töreninde madalyaları takdim edilen sporcuları kutladığını ifade eden TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, böylesine güzel bir organizasyonda büyük desteği olan Osmangazi Belediyesi’ne ve Spor Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Hakkında