SUALTI HOKEYİ 19 YAŞ VE ALTI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KADIN VE ERKEKLERDE DENİZ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ ŞAMPİYON OLDU

SUALTI HOKEYİ 19 YAŞ VE ALTI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KADIN VE ERKEKLERDE DENİZ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ ŞAMPİYON OLDU

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi 19 Yaş ve Altı Türkiye Şampiyonası’nda Deniz Yıldızları Spor Kulübü kadın ve erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.

Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda 14-17 Ekim tarihlerinde TSSF tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi 19 Yaş ve Altı Türkiye Şampiyonası’nda Deniz Yıldızları Spor Kulübü kadınlar ve erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu. 7 ilden 11 kadın, 16 erkek takımının katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda dün yapılan final mücadeleleri erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü, Kocaeli Yüzme Kulübü’nü 3-2 mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu. Kocaeli Yüzme Kulübü ikinci sırada yer alırken, Ege Sualtı Sporları Kulübü Türkiye üçüncüsü oldu. Kadınlar kategorisinde ise Deniz Yıldızları Spor Kulübü, Ege Sualtı Sporları Kulübü’nü 8-0 yenerek Türkiye Şampiyonluğu’na uzandı. Ege Sualtı Sporları Kulübü Türkiye ikincisi oldu. İstanbul Su ve Doğa Sporları Kulübü ise üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Düzenlenen ödül töreninde konuşan TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen, “Sualtı hokeyinde 27 takımımızın katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda son derece heyecanlı mücadelelere tanıklık ettik. Kadınlar ve erkeklerde şampiyon olan ve dereceye giren takımlarımızı kutluyorum. Şampiyonaya katılan tüm takımlara teşekkür ediyorum. Ayrıca Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı’na katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

2021 SUALTI HOKEYİ 19 YAŞ VE ALTI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MAÇ PROGRAMI

Tüm Sonuçlar : 14-17-ekim-2021-sualti-hokeyi-u19-canakkale-tum-sonuclar

Hakkında