Sualtı Hokeyi 24 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası başarı ile tamamlandı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi 24 Yaş ve Altı Türkiye Şampiyonası’nda kadınlarda  ve erkeklerde Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü altın madalyanın sahibi oldu.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda 24-27 Şubat tarihlerinde TSSF tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi 24 Yaş ve Altı Türkiye Şampiyonası’nda Deniz Yıldızları Spor Kulübü kadınlar ve erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu. 7 ilden 11 kadın, 21 erkek takımının katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda dün yapılan final mücadeleleri erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü’nü 3-1 mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü  ikinci sırada yer alırken, Olimpik Yüzme Spor Kulübü Türkiye üçüncüsü oldu. Kadınlar kategorisinde ise Deniz Yıldızları Spor Kulübü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü’nü 8-0 yenerek Türkiye Şampiyonluğu’na uzandı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü Türkiye ikincisi oldu. İstanbul Marmara Spor Kulübü ise üçüncülük kürsüsüne çıktı.
Ödül törenine Federasyon Başkanı Sayın Oğuz Aydın, As Başkan Levent Ucuzal, YK Üyeleri Barbaros Görkey, Selim Aluç, Ferda Büyükbaykal, Bayrak Arıburun, Mehmet Yıldırım, Genel Sekreter Şehri Şahin, Genel Koordinatör Zafer Yüksel, Triatlon Federasyonu As Başkanı Bülent Çendik, ODTÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysun Üstünel, Tesis Müdürü Birsen Birpir Halıcı katıldı.
Ödül töreninde kapanış konuşmasını yapan Türkiye Sualtı Sporları Federasyon Başkanı Sayın Oğuz Aydın, “Sualtı hokeyinde 32 takımımızın katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda son derece heyecanlı mücadelelere tanıklık ettik. Kadınlar ve erkeklerde şampiyon olan ve dereceye giren takımlarımızı kutluyorum. Şampiyonaya katılan tüm takımlara teşekkür ediyorum. Kadınlarda ve erkeklerde milli takım kadrosunu buradan seçeceğiz. Teknik ekip tarafından incelemeler yapıldı, belirleyeceğimiz bu aday milli takımı kulüplere bildirerek temmuz ayında İstanbul’da yapılacak uluslararası yarışmada ülkemizi temsil edecek çocuklarımızı buradan seçeceğiz. Başarı grafiğimiz her geçen gün yükseliyor, bu çocuklarla ay-yıldızlı bayrağımızı zirvelere götürmenin mutluluğunu yaşayacağız inşallah. Bu müsabakanın gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi rektörlüğüne, hakemlerimize, organizasyon kurulumuza, havuz çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Madalya Töreni 

MAÇ GÖRÜNTÜLERİ : TSSFYOUTUBETV
ERKEKLER SIRALAMASI
 1. DENİZ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ
 2. ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ
 3. OLİMPİK YÜZME KULÜBÜ
 4. KOCAELİ YÜZME KULÜBÜ
 5. DENİZKIZI SUALTI VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
 6. İZMİT SU ALTI SPORLARI KULÜBÜ
 7. DERİN EGE SPOR KULÜBÜ
 8. İSTANBUL BİLİMSEL YÜZME EĞİTİM MERKEZİ SPOR KULÜBÜ
 9. EGE SUALTI SPORLARI KULÜBÜ
 10. KOCAELİ BARRACUDA SPOR KULÜBÜ
 11. KOCAELİ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
 12. EGE SUALTI RAGBİSİ SPOR KULÜBÜ
 13. İSTANBUL OLİMPİYAT YÜZME VE SU SPORLARI KULÜBÜ
 14. RÜZGAR YÜZME SPOR KULÜBÜ
 15. ANTALYA SUALTI SPORLARI KULÜBÜ
 16. MARMARA SPOR KULÜBÜ
 17. DENİZATI SU SPORLARI KULÜBÜ
 18. ATLANTİK YÜZME VE SU SPORLARI KULÜBÜ
 19. MAVİ EGE SPOR KULÜBÜ
 20. DERİNCE SU SPORLARI KULÜBÜ
 21. ORKA SUALTI SPORLARI KULÜBÜ
KADINLAR SIRALAMASI
 1. DENİZ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ
 2. ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ
 3. MARMARA SPOR KULÜBÜ
 4. İSTANBUL BİLİMSEL YÜZME EĞİTİM MERKEZİ SPOR KULÜBÜ
 5. EGE SUALTI SPORLARI KULÜBÜ
 6. BUZ YÜZME VE SUALTI SPORLARI KULÜBÜ
 7. DENİZKIZI SUALTI VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
 8. ANTALYA SUALTI SPORLARI KULÜBÜ
 9. DENİZATI SU SPORLARI KULÜBÜ
 10. ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ SPOR KULUBÜ
 11. EGE SUALTI RAGBİSİ SPOR KULÜBÜ
Basında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu;

Hakkında