SUALTI HOKEYİ DÜNYA ŞAMPİYONASI YARI FİNALİNDEYİZ

SUALTI HOKEYİ DÜNYA ŞAMPİYONASI YARI FİNALİNDEYİZ

Sualtı Hokeyi A Milli Takımı’mız, Dünya Şampiyonası eleme maçlarında dün Portekiz’i 2-1, bugün çeyrek finalde Avustralya’yı 2-1 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Millilerimiz, yarın 11.40’da final için Yeni Zelanda ile karşılaşacak.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi A Milli Takımı’mız Kanada’da devam eden CMAS 20. Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası’nda zafer üstüne zafer kazanıyor. Dün Portekiz’i sualtında mağlup eden altın çocuklarımız, bugün güçlü rakibi Avustralya’yı çeyrek finalde bozguna uğrattı, performansıyla taktik oyunuyla 2-1 galip gelmesini bildi. Sualtından 2-1’lik zaferle çıkan Milliler’imiz şampiyonluğa giden yolda yarın yarı finalde yine şampiyonanın en güçlü takımlarından olan Yeni Zelanda ile karşılaşacak.

Milli Takım’ımızın kafile başkanlığını yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, yaptığı açıklamada, “Millilerimiz gerçekten sualtında muhteşem performans ortaya koyuyor. Aldıkları sonuçlar ile yarı finalde yarın Yeni Zelanda ile karşılaşacağız. Rakibimiz güçlü ama biz de çok güçlüyüz. Hatta şampiyonanın favori takımı olarak gösteriliyoruz. Allah’ın izniyle yarın final biletini alacağız” dedi.

Youtube canlı yayın linki:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLiNacqPSt_DtqiQtvtnPuc-VrRmSXtCiX

Hakkında