SUALTI HOKEYİ FEDERASYON KUPASI HEYECANI ÇANAKKALE’DE BAŞLIYOR

SUALTI HOKEYİ FEDERASYON KUPASI HEYECANI ÇANAKKALE’DE BAŞLIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası ve milli takım seçmeleri, 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştiriliyor. Yarın başlayacak müsabakalara 13 bayan, 19 erkek takımı katılıyor.

Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılacak Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası ve milli takım seçmelerinde Kocaeli, Mersin, İzmir, İstanbul, Kayseri, Ankara ve Çanakkale’den 21 spor kulübünün 13 bayan, 19 erkek takımı madalya için mücadele edecek. Maçlar sonunda Sualtı Hokeyi A Milli Takım ve U23 Milli Takım seçmeleri yapılacak. 1 -3 Mart tarihlerindeki kupa maçları gün boyunca TSSF’nin youtube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Katılan bütün takımlara başarılar dilediğini ifade eden TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Sualtı hokeyinde dünyanın en başarılı ülkelerinden biriyiz. Bu başarımızı, federasyon maçları sonunda belirleyeceğimiz Milli Takım kadrolarımızla bu yıl da devam ettireceğiz” dedi.

Doç. Dr. Özen, Federasyon Kupası organizasyonuna verdikleri destekten dolayı Spor Genel Müdürlüğü, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi’ne teşekkür ettiğini belirtti.

Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası’nın canlı yayın yapılacağı TSSF resmi youtube kanalının linki: https://www.youtube.com/channel/UCtvFqxdk922xw1ZcEeRSakA

TSSF SUALTI HOKEYİ FEDERASYON KUPASI PROGRAMI:

 • Yer: Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu
 • Tarih: 28 Şubat-3 Mart 2019
 • Açılış töreni: 1 Mart Cuma saat 16:00/Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu
 • Yarışmalar:
  – 28 Şubat Perşembe 15:00-19:00
  – 1 Mart Cuma saat saat 09:00-20:00
  – 2 Mart Cumartesi saat 09:00-20:00
  – 3 Mart Pazar saat 09:00-13:00
 • Kapanış töreni: 3 Mart Pazar 13:00/Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu

Hakkında