Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası’nı Deniz Yıldızları ve Bilimsel Yüzme Kazandı

Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası’nı Deniz Yıldızları ve Bilimsel Yüzme Kazandı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Çanakkale’de yapılan Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası’nı erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü, bayanlarda ise Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü kazandı.

Deniz Yıldızları Spor Kulübü
Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü (BYEM)

Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda 18-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen, milli takım aday kadrosunun da belirlendiği Federasyon Kupası müsabakalarına 8 bayan ve 16 erkek toplam 24 takım katıldı.

Üç gün boyunca nefes kesen müsabakalarda erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü Federasyon Kupası’nı kaldırırken, ikinci ODTÜ Spor Kulübü, üçüncü ise Denizatı Spor Kulübü oldu. Bayanlar kategorisinde ise rakiplerinden daha üstün bir oyun kuran Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü (BYEM) Federasyon Kupası’nın sahibi oldu. İkinciliği BUZ Yüzme Spor Kulübü alırken, üçüncülük Deniz Yıldızları Spor Kulübü’nün oldu. Yapılan müsabakalar, erkek ve bayanlarda büyükler Milli Takım aday kadrosunu da belirleyecek.

BUZ Yüzme Spor Kulübü
ODTÜ Spor Kulübü
Deniz Yıldızları Spor Kulübü
Denizatı Spor Kulübü

Son gün yarışlarında, Çanakkale Vali Yardımcısı Turan Yılmaz ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen’in kapanış konuşmasını yaptığı ödül töreninde erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü’ne, bayanlarda Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü’ne kupaları takdim edilirken, ikinci ve üçüncü olan takımlara madalyaları verildi.

Başkan Şahin Özen ve Çanakkale Vali Yardımcısı Turan Yılmaz

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Bektaş ve 18 Mart Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Karabayır’ın da hazır bulunduğu ödül töreninde konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Son derece çekişmeli mücadelelere tanık olduk. Sualtı hokeyinde rekabet her yıl daha da artıyor. Bu da takımlarımızın başarı çıtasını sürekli yükseltiyor. Bunun uluslararası yansımalarını Avrupa ve dünya şampiyonlukları ile ülkemize armağan ettik. Yakaladığımız bu başarı grafiğini sürdürmeye kararlıyız. Bunun için milli takım aday kadrolarımızı da yeni yılın henüz başındayken belirliyoruz ve şimdiden hazırlıklarımıza başlayacağız” dedi.

Başkan Şahin Özen ve Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Bektaş

Kupayı kaldıran ve dereceye giren takımları yürekten alkışladığını söyleyen Doç. Dr. Şahin Özen, “Katılan bütün takımları ve spor kulüplerini verdikleri mücadelelerden dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca Çanakkale Valiliği’mize, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’müze, 18 Mart Üniversitesi’nin değerli yöneticilerine, her zaman yanımızda olan Spor Genel Müdürlüğü’ne organizasyonumuza verdikleri önemli katkılardan dolayı çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Erkekler Takım Sıralaması :

  1. Deniz Yıldızları Spor Kulübü
  2. ODTÜ Spor Kulübü
  3. Denizatı Spor Kulübü

Kadınlar Takım Sıralaması :

  1. Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü
  2. Buz Yüzme Spor Kulübü
  3. Deniz Yıldızları Spor Kulübü

Hakkında