SUALTI HOKEYİ FEDERASYON KUPASI’NI ERKEKLERDE DENİZ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ VE KADINLARDA BUZ YÜZME SPOR KULÜBÜ KAZANDI

SUALTI HOKEYİ FEDERASYON KUPASI’NI ERKEKLERDE DENİZ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ VE KADINLARDA BUZ YÜZME SPOR KULÜBÜ KAZANDI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası’nı erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü, bayanlarda Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü kazandı.

28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda son derece heyecanlı karşılaşmaların yaşandığı Federasyon Kupası’nda 4 gün boyunca toplam 96 maç yapıldı. 21 spor kulübünden 13 bayan, 19 erkek takımın mücadele ettiği Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası’nda dün final ve sıralama maçları yapıldı. Bayanlarda Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü ile İstanbul Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü takımları finalde karşılaştı. Mücadeleden 4-0 galip çıkan Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü Federasyon Kupası’nın sahibi oldu. Üçüncülük kürsüsüne Deniz Yıldızları Spor Kulübü takımını 4-0 yenen Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Spor Kulübü takımı çıktı.

ERKEKLERDE MADALYA KÜRSÜSÜNE ÇIKAN TAKIMLAR

Erkekler kategorisindeki mücadeleler ise nefes kesti. Heyecanın dorukta olduğu final maçı, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Spor Kulübü ile Deniz Yıldızları Spor Kulübü takımları arasında yapıldı. Çekişmeli geçen maçta Deniz Yıldızları Spor Kulübü takımı, rakibini 2-1’lik skorla mağlup ederek Federasyon Kupası’na uzandı. Deniz Atı Spor Kulübü takımı, Deniz Kızı Sualtı ve Doğa Sporları Kulübü takımını 6-1’lik skorla yenerek üçüncü oldu.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “MİLLİ TAKIMLARIMIZ DAHA DA GÜÇLENİYOR”

TSSF Başkanı Şahin Özen’in de katıldığı kapanış ve madalya töreninde, ilk üçe giren takımlara madalya ve kupaları takdim edildi. Törende konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, katılım ve ilginin yüksek olması bizleri çok sevindiriyor. Havuzda galibiyet için nefesini tutarak mücadele eden, bu zorlu sporu severek yapan bütün takım oyuncularına gönülden teşekkür ediyorum. Kupayı kaldıran ve madalya kürsüsüne çıkan takımlarımızı yürekten kutluyorum. Yaptığımız her ulusal yarışmada performans çıtası daha da yükseliyor. Bu yükselen grafik, milli takımlarımız kadrosunu daha da güçlendiriyor” dedi.

Doç. Dr. Özen, Federasyon Kupası organizasyonuna verdikleri destekten dolayı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Sayın Jülide İskenderoğlu, Spor Genel Müdürlüğü, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi’ne teşekkür ettiğini belirtti.

SUALTINDAN CANLI YAYINLANDI

Sualtı Hokeyi A Milli Takım ve U23 Milli Takım seçmelerinin de yapıldığı, Kocaeli, Mersin, İzmir, İstanbul, Kayseri, Ankara ve Çanakkale’den spor kulübü takımlarının katıldığı Federasyon Kupası maçları, Türkiye’nin her yerinden sporseverin izleyebilmesi için 3 gün boyunca TSSF’nin youtube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası’nın canlı olarak yayınlandığı TSSF resmi youtube kanalının linki: https://www.youtub.e.com/channel/UCtvFqxdk922xw1ZcEeRSakA

Müsabaka Sonuçları :

Hakkında