Sualtı Hokeyi Türkiye Şampiyonası açılış töreni yapıldı

Federasyon Başkanımız Oğuz Aydın,  As Başkanımız Levent Ucuzal, Yönetim kurulu üyelerimiz Selim Aluç ve Barbaros Görkey, Genel Sekreterimiz Şehri Şahin, Anadolu Ajansı Spor Haberleri Editörü Sayın Hüseyin Doğru  Sualtı Hokeyi 24 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri açılış seremonimize katıldılar.
Sualtı Hokeyi 24 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Yüzme Havuzu’nda 11 kadın ve 21 erkek takımının katılımıyla düzenleniyor.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Oğuz Aydın AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezonun ilk yarışlarını düzenlediklerini belirterek, şampiyonada atmosferin çok güzel olduğunu, bütün sporculara başarılar dilediğini söyledi.
Federasyon Başkanı Oğuz Aydın, şampiyona sonunda aday milli takım kadrosunu seçeceklerini belirterek, “Seçilecek milli takım, 27 Temmuz’da İstanbul’da yapacağımız uluslararası yarışta ülkemizi temsil edecek. Bu gençler bizim geleceğimiz. Sualtı hokeyinde ağabeyleri Avrupa şampiyonu, kadınlarımız Avrupa üçüncüsü, erkek sporcularımız dünya şampiyonu, dünya ikincisi. Bu branşın istikrarlı bir şekilde devamı için gençlere yatırım yapmamız lazım. Biz de gençlerimize gerekli yatırımı yapıyoruz.” diye konuştu.

Hakkında