SUALTI HOKEYİ TÜRKİYE ŞAMPİYONLARINA MADALYALARI 19 MAYIS’IN 100. YILI’NDA VERİLDİ

SUALTI HOKEYİ TÜRKİYE ŞAMPİYONLARINA MADALYALARI  19 MAYIS’IN 100. YILI’NDA VERİLDİ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü, bayanlarda Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü şampiyon oldu.

2018’de büyük erkeklerde dünya üçüncülüğüne imza attığımız sualtı hokeyinde Büyükler Türkiye Şampiyonası heyecanı Tekirdağ’da yaşandı.  16-19 Mayıs’ta Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu’nda TSSF tarafından gerçekleştirilen şampiyonaya 21 spor kulübünden 18 erkek, 11 bayan olmak üzere toplam 29 takım katıldı. Havuzda tek nefeste göğüs göğse yapılan zorlu maçlar, Tekirdağlı sporseverlere heyecanlı anlar yaşattı.

4 gün süren yarışmalarda erkekler kategorisinde Deniz Yıldızları Spor Kulübü, şampiyonluk madalyasının sahibi oldu. Geçen yılın Türkiye şampiyonu olan ODTÜ Spor Kulübü Türkiye ikincisi olurken, Denizatı Su Sporları Kulübü üçüncü oldu.

Bayanlar kategorisinde Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü Türkiye Şampiyonu olurken, geçen yılın şampiyonu Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü ikinci, Deniz Yıldızları Spor Kulübü üçüncü oldu.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Tekirdağ Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, TSSF Yönetim Kurulu Üyeleri ve il temsilcilerinin katılımıyla Olimpik Yüzme Havuzu’nda dün yapılan kapanış ve madalya töreninde, ilk üç takıma madalya ve kupaları takdim edildi.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “MADALYA ALAN KULÜPLERİ ALKIŞLIYORUM”

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, katılan bütün spor kulüplerine ve değerli sporcularına teşekkür ettiği madalya töreni konuşmasında, “4 gün boyunca heyecan dolu mücadeleler izledik. Gerçekten çok zor ama o kadar da güzel bir spor sualtı hokeyi. Sporcularımızın performansı ve antrenörlerinin tecrübesi sayesinde sualtı hokeyinde dünyada söz sahibi bir ülkeyiz. Her yıl yaptığımız birçok ulusal yarışma, uluslararası yarışmaların provası kalitesinde geçiyor. Şampiyon olan ve dereceye giren bayan ve erkek spor kulüplerimizi alkışlıyor, onları yürekten kutluyorum” dedi.

Şampiyonluğun, 100. Yılı’nı kutladığımız 19 Mayıs’a Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na denk gelmesinin çok özel bir anlamı olduğunu ifade eden Doç. Dr. Şahin Özen, “Şampiyonluk başarılarımızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kardeşlik içinde bağımsız bir şekilde yaşamamız için canlarını hiçe sayan kahraman şehitlerimize adıyoruz. Başta sualtı topluluğu üyelerimiz olmak üzere tüm Türkiye’nin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyoruz” diye konuştu.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Tekirdağ Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Tekirdağ Belediyesi başta olmak üzere Spor Genel Müdürlüğü, Spor Toto ve organizasyon ekibine teşekkür ettiğini belirtti.

Hakkında