Sualtı Hokeyi U23 Erkekler Türkiye Şampiyonası ve Kadınlar Federasyon Kupası Heyecanı Kütahya’da Başladı

Sualtı Hokeyi U23 Erkekler Türkiye Şampiyonası ve Kadınlar Federasyon Kupası Heyecanı Kütahya’da Başladı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nin 2019 faaliyet programında yer alan Sualtı Hokeyi U23 Erkekler Türkiye Şampiyonası ve Kadınlar Federasyon Kupası heyecanı bugün Kütahya’da başladı. Şampiyonaya 18 spor kulübünden bayan ve erkek takımları katılıyor. 16 erkek takımı şampiyonada, 7 kadın takımı ise federasyon kupasında mücadele ediyor.

Sualtı Hokeyi U23 Erkekler Türkiye Şampiyonası ve Bayanlar Federasyon Kupası müsabakaları, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda 4-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Şampiyonanın açılış töreni 5 Nisan Cuma saat 16:00’da, kapanış ve madalya töreni ise 7 Nisan Pazar saat 14:00’da Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek. 7 bayan takımı federasyon kupası, 16 erkek takımı Türkiye şampiyonu olmak için 4 gün boyunca sualtında çekişmeli maçlar oynayacak.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, katılan bütün takımlara başarılar dilediğini belirterek, “Kütahyalı sporseverler heyecanlı mücadeleleri izleyecekler. Dünyada söz sahibi olduğumuz bu branşımızda genç sporcularımız insanüstü bir performans ortaya koyuyorlar. Bu maçlar, milli takım kadrosu izleme süreci açısından da değerlendirilecek” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’e, Kütahya Valiliği’ne, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Spor Toto kurumuna ve organizasyon ekibine katkılarından dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.

TSSF Sualtı Hokeyi U23 Erkekler Türkiye Şampiyonası ve Bayanlar Federasyon Kupası youtube’daki TSSF sayfasından yarından itibaren 3 gün boyunca canlı olarak yayınlanacak. TSSF youtube kanalı linki: https://www.youtube.com/channel/UCtvFqxdk922xw1ZcEeRSakA

TSSF SUALTI HOKEYİ U23 ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VE BAYANLAR FEDERASYON KUPASI PROGRAMI:

  • Yer: Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu/Kütahya
  • Tarih: 4-7 Nisan 2019
  • Açılış töreni: 5 Nisan Cuma saat 16:00

Yarışmalar:

  • 4 Nisan Perşembe saat 15:30-19:30
  • 5 Nisan Cuma saat 09:00-19:00
  • 6 Nisan Cumartesi saat 09:00-18:00
  • 7 Nisan Pazar saat 08:00-13:30

Hakkında