Sualtı Hokeyi’nde Dünya Şampiyonası Öncesi Kamp Maratonu Başladı

Sualtı Hokeyi’nde Dünya Şampiyonası Öncesi Kamp Maratonu Başladı

Sualtı Hokeyi A Milli (Elit Milli) Takımı aday kadromuz, Kanada’da 19-28 Temmuz’da yapılacak CMAS Sualtı Hokeyi Elit Dünya Şampiyonası için kampa girdi.

13 Mayıs’ta Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda başlayan kamp çalışmalarına, Dünya Şampiyonu Genç Milli Takımı, Büyükler Avrupa Şampiyonu ve kulüplerin başarılı sporcuları katılıyor. Sualtı Hokeyi Teknik Kurul Başkanı Kadir Kırlıoğlu ve Milli Takım Antrenörü Murat Önder Ölçmener’in yönetiminde devam eden antrenmanlar, 4-10 Haziran, 17-23 Haziran ve 6-13 Temmuz’daki milli takım kamplarıyla devam edecek. Bu kamplarda belirlenecek 12 kişilik A Milli Takım aday kadrosu 19-28 Temmuz’daki CMAS Sualtı Hokeyi Elit (A Milli) Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

Sualtı Hokeyi Teknik Kurul Başkanı Kadir Kırlıoğlu, “Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil etmek için 13 Temmuz’da Kanada’ya gidiyoruz. Yoğun bir kamp dönemine girdik. Bu ilk kampımız. 3 kamp çalışmamız daha var. İlk kampımızda A Milli Takımı aday sporcularımızın performansları beklediğimizin üzerinde. En iyi asıl kadroyu seçeceğiz. Ama bunda çok zorlanacağız, çünkü sporcularımız gerçekten çok iyi” dedi.

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında