Sualtı Hokeyinde Federasyon Kupası Çanakkale’de Başlıyor

Sualtı Hokeyinde Federasyon Kupası Çanakkale’de Başlıyor

2017’de gençlerde Dünya Şampiyonluğu, büyüklerde Avrupa Şampiyonluğu kazandığımız Sualtı Hokeyi’nde Federasyon Kupası ve milli takım seçmeleri müsabakaları yarın Çanakkale’de başlıyor.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda 18-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası’nda bayan ve erkek takımlar, birincilik kürsüsü için sualtında göğüs göğüse mücadele edecekler. Federasyon Kupası müsabakalarına 8 bayan ve 16 erkek toplam 24 takım katılacak. Yarışlar sırasında büyüklerde bayan ve erkek Sualtı Hokeyi Milli Takımı aday kadrosu belirlenecek.

Yarışmalara katılan bütün takımlara başarılar dilediğini ifade eden TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Sualtı hokeyinde geçen yıl yakaladığımız uluslararası şampiyonlukları bu yıl da sürdürmek kararlılığındayız. Federasyon kupası müsabakalarında milli takım aday kadromuzu belirleyeceğiz. Aday kadrodan büyüklerde yine güçlü bir milli takım kadrosu oluşturup 2018’deki uluslararası yarışmalara vakit kaybetmeden hazırlanmaya başlayacağız” dedi.

Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası ve Milli Takım Seçmeleri Programı:

Adres: Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu/Çanakkale

Açılış seramonisi: 18 Ocak Perşembe saat 15.00

Müsabaka tarih ve saatleri:

  • 18 Ocak Perşembe saat 14.00-18.30
  • 19 Ocak Cuma saat 09.00-18:30
  • 20 Ocak Cumartesi saat 08.00-18:00

Kapanış seramonisi ve ödül töreni: 20 Ocak Cumartesi saat 18.15

Hakkında