SUALTI HOKEYİNDE NAMAĞLUP AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

SUALTI HOKEYİNDE NAMAĞLUP AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ.

Macaristan’ın Eger şehrinde bugün sona eren 2017 Sualtı Hokeyi Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda Sualtı Hokeyi A Milli Erkek Takımı’mız, final maçında İngiltere’yi 5-3’lük skorla yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

Geçen yıl Avustralya’da yine İngiltere’yi yenerek finale yükselen ancak Dünya İkincisi olan A Milli Erkek Takımı’mız, Avrupa Şampiyonluğu final maçında İngiltere ile bu kez finalde karşılaştı. Çeyrek finalde Sırbistan’ı 10-0, yarı finalde İspanya’yı 6-2 yenen millilerimiz, final maçının ilk dakikalarında 2-0 öne geçmeyi başardı. Bu avantajını maçın sonuna kadar koruyan Millilerimiz sualtında muhteşem bir performans ortaya koyarak güçlü rakibini 5-3 yenmeyi başardı ve Avrupa Şampiyonluğu Kupası’nın sahibi oldu. Sualtı Hokeyi A Milli Erkek Takımı’mızın namağlup unvanıyla kazandığı Avrupa Şampiyonluğu’nda ikinci İngiltere, üçüncü ise İspanya’yı 4-2 yenen Fransa oldu.

Kadınlar kategorisinde Sualtı Hokeyi A Milli Kadın Takımı’mız 5. olurken, az sayıda ülkenin katılımıyla yapılan master kategorisindeki yarışmalarda Master Milli Takımı’mız birinci oldu.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ÖZEN: “GÜCÜMÜZÜ AVRUPA’DA BİR KEZ DAHA GÖSTERDİK”

Başarısı dolayısıyla Avrupa medyasının A Milli Takımı’mıza büyük ilgi gösterdiğini belirten Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Gerçekten mutluluğumuzu kelimelerle tarif edemiyorum. Millilerimiz şampiyona boyunca yaptığı maçlarda hiç mağlubiyet almadılar. Sadece ilk maçımızda İngiltere ile berabere kaldık. Namağlup unvanımızla finale yükseldik. Çocuklar, müthiş bir konsantrasyon ve inanç ile maça çıktılar. İngiltere gerçekten güçlü bir rakip. Ancak millilerimiz muhteşem bir performans ortaya koydular ve maçı 5-3 almayı başardılar ve şampiyon oldular” dedi.

“Türkiye’ye benzersiz bir gurur ve sevinç yaşattıkları için, sualtı hokeyindeki gücümüzü Avrupa’da ve dünyada bir kez daha gösterdikleri için Milli Takım antrönerleri ve sporcularımızı tek tek kutluyorum, onları yürekten alkışlıyorum. Rakibimiz İngiltere Milli Takımı’nı da verdikleri mücadeleyi de takdirle karşılıyoruz” diye konuşan Doç. Dr. Şahin Özen şunları söyledi: “Sualtı Hokeyi A Milli Kadın Takımı’mız da şampiyonluğu 5. sırada bitirdi. Bu sonuç kesinlikle onları üzmesin. Buradan çıkaracağımız dersler, bir dahaki şampiyonluk mücadelelerinde bizi daha güçlü kılacaktır. Kadın sporcularımızı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca katılımın az olduğu master kategorisinde birinci olan Master Milli Takımı’mızı da kutluyorum.”

 

MİLLİ TAKIM KAFİLEMİZ…

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında, Kadir Kırlıoğlu, Murat Önder Ölçmener, Muhammet Ali Eyüpoğlu, Kerim Deniz Çeliköz antrenörlüğündeki Erkek A Milli Takımı’mız 12, Kadın A Milli Takımı’mız 11, Master Milli Takımı’mız 7 sporcudan oluşuyor.  Toplam 36 kişilik Milli Takım kafilemizde Hakem Ömür Battal da yer alıyor. 

Haberler:

2017 Sualtı Hokeyi Büyükler Avrupa Şampiyonası Organizasyonu linki:

http://www.uwheuro2017.com/#accreditation

https://www.facebook.com/uwheuro2017

Hakkında