Sualtı Hokeyinin Şampiyonları Buz Spor Kulübü Ve Deniz Yıldızları Spor Kulübü Oldu

Sualtı Hokeyinin Şampiyonları Buz Spor Kulübü Ve Deniz Yıldızları Spor Kulübü Oldu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi 23 Yaş ve Altı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’nda bayanlarda Buz Spor Kulübü, erkeklerde ise Deniz Yıldızları Spor Kulübü şampiyon oldu.

7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu’nda nefes kesen maçlar yapıldı. 19 spor kulübünden 10 bayan ve 17 erkek takımı 3 gün boyunca sualtında şampiyonluk için göğüs göğüse mücadele etti.

Dünyanın en zor spor branşlarından olan sualtı hokeyinde pazar günü yapılan final maçlarında şampiyonlar belli oldu. Erkekler kategorisinde Deniz Yıldızları Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu olurken, ikincilik kürsüsünde Olimpik Yüzme Spor Kulübü, üçüncülük kürsüsünde Denizatı Spor Kulübü yer aldı.

Bayanlar kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu kupasını Buz Spor Kulübü Takımı kaldırdı. İkinciliği BYEM Spor Kulübü alırken, Deniz Yıldızları Spor Kulübü Türkiye üçüncüsü oldu. Düzenlenen ödül töreninde şampiyon olan ve dereceye giren takımlara ödülleri, Federasyonumuzun Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen tarafından verildi.

Dereceye giren takımları, elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik eden Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Şampiyonaya katılan bütün kulüplerimize ve takımlarımıza Federasyonumuzun Yönetim Kurulu Üyeleri ve şahsım adına gönülden teşekkür ediyorum. Anadolu’muzun bu güzel iline yakışan olimpik yüzme havuzunda bize bu imkânı sağladığı için Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Çorum Valiliği’ne, Çorum Belediyesi’ne ve Spor Genel Müdürlüğü’müze de ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Takımların performanslarının göz doldurduğunu belirten Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Güzel bir katılım oldu. Sporcularımızın istekli mücadelelerine tanık olduk. Bu son derece sevindirici. Ulusal çaptaki maçlarda ortaya koydukları bu azim ve performans eminim onları uluslararası alanda da madalya kürsülerine taşıyacak” diye konuştu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında