SUALTI RAGBİSİ BÜYÜKLER 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA KUPASI MANİSA’DA YAPILACAK

SUALTI RAGBİSİ BÜYÜKLER 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA KUPASI MANİSA’DA YAPILACAK

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun etkinlik takviminde yer alan “Sualtı Ragbisi Büyükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Kupası” Manisa’da yapılacak.

14-15 Temmuz’da Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek Anma Kupası mücadelelerin e, 7 spor kulübünden 7 erkek, 5 bayan takım katılacak. Türkiye, sualtı ragbisinde son Avrupa Şampiyonluğu’nda altın madalyaya imza atmıştı. Önemli uluslararası başarılara imza attığımız sualtı ragbisinde yapılacak bu anlamlı mücadelelerde, dayanıklılık, performans ve taktik anlamda iyi olan takımlar madalya kürsüsüne çıkmayı başaracak.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Ülkemizin bütünlüğüne ve demokrasimize yönelik kalkışmanın üzerinden 2 yıl geçti. Halkımızın ve devletimizin cansiperane duruşuyla yenilgiye uğratılan hain kalkışmaya karşı kazanılan zaferi kutlamak ve o gün şehit olan vatandaşlarımızı anmak için federasyon olarak her yıl bir ulusal yarışmamızı bu zafer gününün anısına gerçekleştiriyoruz. Bu yıl sualtı ragbisinde gerçekleştirdiğimiz Anma Kupası’na katılan bütün spor kulüplerimize ve takımlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Ayrıca Manisa Valiliği’ne, Manisa GHSİM’ye, Manisa Belediyesi’ne de verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TSSF 2018 Sualtı Ragbisi Büyükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Kupası Programı:

Yarışma yeri:     Manisa GHSİM Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu

Yarışma gün ve saatleri:   

  • 13 Temmuz Cuma 15:00-19:00
  • 14 Temmuz Cumartesi saat 09:00-19:00
  • 15 Temmuz Pazar saat 09:00-12:00

 

Kapanış ve ödül töreni:     15 Temmuz Pazar saat 12:30

Hakkında