SUALTI RAGBİSİ BÜYÜKLER 15 TEMMUZ KUPASI’NI DENİZ YILDIZLARI VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAZANDI

SUALTI RAGBİSİ BÜYÜKLER 15 TEMMUZ KUPASI’NI DENİZ YILDIZLARI VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAZANDI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Manisa’da gerçekleştirilen “Sualtı Ragbisi Büyükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Kupası”nda erkeklerde Deniz Yıldızları, bayanlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi kupanın sahibi oldular.

13-15 Temmuz’da Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen Sualtı Ragbisi Büyükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Kupası müsabakalarında 7 spor kulübünden 7 erkek, 5 bayan takım mücadele etti. Performansı, dayanıklılığı ve stratejisi daha iyi olan takımlar rakiplerine üstünlük kurarak madalya kürsüsüne çıktı. Türkiye demokrasisinin bekası için kutladığımız bu anlamlı zafer gününe atfen gerçekleştirilen kupa mücadelelerinde erkekler kategorisinde Deniz Yıldızları Spor Kulübü birincilik kürsüsüne çıkarken, Oğuzhan Özkaya Spor Kulübü ikinci, Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü üçüncü oldu.

Bayanlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 15 Temmuz Kupası’nın sahibi olurken, ikincilik kürsüsüne Oğuzhan Özkaya Spor Kulübü, üçüncülük kürsüsüne de Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü takımı çıktı.

Erkek ve bayanlarda ilk üçe giren takımlara madalyaları, düzenlenen ödül töreniyle takdim edildi. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Manisa İl Temsilcimiz Hayrettin Tokmakçı Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), Sualtı Ragbisi Teknik Kurul Başkanı Prof. Dr. Levent Cavaş, TSSF Spor Koordinatörü İrfan Kara’nın katıldığı ödül töreninde GHSİM Yunus Öztürk, 15 Temmuz’un anlam ve önemine atfen bir konuşma yaparak, madalya alan takımları kutladı.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen de yaptığı açıklamada, “Katılan bütün takımlara teşekkür ediyor, madalya alan takımlarımızı gönülden kutluyoruz. Manisa GHSİM’ne ve Manisa Valiliği ve Belediyesi’ne ayrıca çok teşekkür ediyorum. Bu kupa, yıl boyunca yaptığımız etkinlikler arasında Türkiye’miz açısından büyük bir anlam ve önem taşıyor. Bu vesileyle 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Hakkında