SUALTI RAGBİSİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA MİLLİLERDEN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

SUALTI RAGBİSİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA MİLLİLERDEN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

Almanya’nın Oberhausen kentinde dün başlayan CMAS Sualtı Ragbisi U21 (21 Yaş Altı) Dünya Şampiyonası’na, yarışmaların favorileri arasında gösterilen bayan ve erkek milli takımlarımız, yaptıkları 4 maçta 1 beraberlik 3 galibiyet alarak muhteşem bir başlangıç yaptı.

Dün yapılan ilk gün yarışlarında Sualtı Ragbisi U21 Bayan Milli Takımı’mız Norveç’i 6-0’la yenerken, Erkek Milli Takımı’mız, Türkiye ve Almanya ile birlikte şampiyonanın favori ülkelerinden olan Kolombiya’yla 1-1 berabere kaldı. Bugünkü maçlarda Bayan Milli Takımı’mız güçlü rakibi Kolombiya’yı 1-0’lık skorla yenmeyi başarırken, erkeklerde Milliler’imiz 7-0’lık Danimarka galibiyeti ile madalyaya doğru ilerlemeye devam ediyor. Bayanlar ve erkekler kategorisinde yapılan dünya şampiyonasında Kolombiya, İsveç, Danimarka, Almanya, Finlandiya, Türkiye Norveç, Çek Cumhuriyeti yarışıyor.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “MADALYA GELECEK AMA RENGİNİN ALTIN OLMASI İÇİN YARIŞIYORUZ”

18 Kasım Pazar günü yapılacak final maçıyla sona erecek Dünya Şampiyonası için umutlu konuşan Sualtı Ragbisi U21 Milli Takım Kafile Başkanı ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Harika bir başlangıç yaptık. Rakiplerimiz güçlü. Özellikle ev sahibi Almanya ve Kolombiya bu spor branşında çok iyiler. Ancak bizde gerçekten çok güçlü ve iddialıyız. 2016 yılında genç erkeklerde Avrupa Şampiyonu olmuş bir ülkeyiz. Bayanlarda da çok iyi duruma geldik. Madalya gelecek ama renginin altın rengi olmasını istiyoruz” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında, Tarkan Laleli, Didem Özdem ve Hakan Toğar antrenörlüğündeki Sualtı Ragbisi U21 Bayan ve Erkek Milli Takımlarımız 26 sporcudan oluşuyor.

 

Hakkında