SUALTI RAGBİSİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN İLK MAÇIMIZA YARIN ÇIKIYORUZ

SUALTI RAGBİSİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN İLK MAÇIMIZA YARIN ÇIKIYORUZ

27 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında Avusturya’nın Graz Şehri’nde yapılacak olan 11. CMAS Sualtı Ragbisi Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Sualtı Ragbisi Kadın Milli Takımı’mız yarın Amerika ile karşılaşacak.

Kadın Milli Takımı’mızın mücadele edeceği A Grubu’nda Almanya, Amerika ve İspanya takımları yer alıyor. Erkekler ve kadınlarda yapılan Dünya Şampiyonası’na bayanlarda toplam 14 ülke katılıyor. Eleme maçlarında B Grubu’nda Kolombiya, Danimarka, Avusturya, C Grubu’nda Norveç, Avustralya, İtalya, İngiltere ve D Grubu’nda İsveç, Finlandiya, Kanada takımları mücadele edecek.

Geçen yıl sualtı ragbisi genç kadınlarda dünya şampiyonu olan Türkiye, benzer başarıyı büyüklerde de yakalamak için güçlü rakiplerine karşı mücadele edecek. Türkiye, genç erkeklerde de 2018’de dünya üçüncülüğü unvanını kazanmıştı.

TSSF Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer Şenel başkanlığında Mısır’da bulunan Sualtı Ragbisi Bayan Milli Takımı’mızın antrenörlüğünü Tarkan Laleli yapıyor. Kadın Milli Takımı’mız Didem Özdem Pehlivan, Evrim Özsoy, Deniz Enginler, Gülce Banda Bingül, Özgüm Öcül, Ekin Kalaycıoğlu, Neclanur Çağan, İdil Altan, Dilan Karcılar, Buse Gündüz, Zelal Kaya ve Belis Özoğul’dan oluşuyor.

25 Temmuz -3 Ağustos 2019
Milli Takımımız
Müsabaka Youtube Kanalı 
Facebook sayfası
Instagram Sayfası

Müsabaka Sonuçları :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQQka0Ops77GaFmEQMV7qnQ8Dc7439jiQPG8OOaCNitaF37kJUfhlioPDNSXh-5Gw/pubhtml?gid=1464156389&single=true

Hakkında