SUALTI RAGBİSİ FEDERASYON KUPASI BAŞLADI

SUALTI RAGBİSİ FEDERASYON KUPASI BAŞLADI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun 2017 yılı planlı faaliyet programında yer alan Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası ve A Milli Takım Aday Kadro Seçmesi karşılaşmaları bugün İzmir’de başladı.

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’nda bugün başlayan 29 Ocak Pazar günü sona erecek olan Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası’nda 13 spor kulübünden 12 erkek ve 7 bayan sualtı ragbisi takımı kupayı kazanmak için mücadele edecek. Dünyanın en zorlu sporlarından olan sualtı ragbisi için bugüne kadar yapılan ulusal kupa müsabakalarında en fazla katılımla gerçekleşen Federasyon Kupası’ndaki mücadeleler sonrasında Sualtı Ragbisi A Milli Takımı aday kadrosu da belirlenecek.

Sualtı Ragbisi Genç Milli Takımı’nın geçen yıl kazandığı ve büyük ses getiren Avrupa Şampiyonluğu’nun bu spor branşına ülke çapında ilginin artmasını sağladığını belirten Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Federasyon Kupası’nın en yüksek katılımla gerçekleşmesi bunun göstergesidir. Kulüplerimiz, takımlarımız, antrenör ve sporcularımız, sualtı sporlarının birçok branşında olduğu gibi bu branşta da uluslararası alanda çıtayı madalya kürsülerine yükselttiler. Bununla elbette gurur duyuyoruz. Artık yurt dışı yarışma organizasyonlarında iddialı ve çekinilen bir ülke haline geldik. Yarışmalar sonrası seçilecek A Milli Takım aday kadrosundaki sporcularımızın yeni uluslararası şampiyonluklara imza atacağından hiç şüphem yok. Bu tabloda emeği geçen herkese Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ve şahsım adına çok teşekkür ederim” dedi.

Doç. Dr. Özen, Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası’na katılan bütün takımlara başarılar dilerken, yarışmanın organizasyonunda desteğini esirgemeyen başta Ege Üniversitesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası Programı:

Yer: Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu/Ege Üniversitesi Kampusu-Bornova/İzmir

Tarih/Saat: 27-28-29 Ocak 2017

27 Ocak Cuma yarışmaları saat 09:00-20:00

28 Ocak Cumartesi yarışmaları saat 09:00-20:00

29 Ocak Pazar yarışmaları saat 09:00-14:30

Kapanış ve madalya töreni: 29 Ocak Pazar/ Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’nda saat 15:00’te gerçekleştirilecek.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında