Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası İzmir’de Düzenlendi

Federasyonumuzun 2017 yılı planlı faaliyet programında yer alan Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası’nda erkekler kategorisinde Ege Su Sporları Kulübü Sualtı Ragbi Takımı, bayanlarda ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Ragbi Takımı şampiyon oldu.

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’nda bugün başlayan 27-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası’nda 13 spor kulübünden 12 erkek ve 7 bayan sualtı ragbi takımı kupaya uzanmak için mücadele etti. Federasyon Kupası, dünyanın en zorlu sporlarından olan sualtı ragbisi için bugüne kadar yapılan ulusal kupa müsabakalarında en fazla katılımın gerçekleştiği organizasyon oldu.

Kıyasıya mücadelelere sahne olan maçlar sonunda erkeklerde Federasyon Kupası’nı Ege Su Sporları Kulübü Ragbi Takımı kazanırken, ikinci Ege Üniversitesi Sualtı Ragbi Takımı, üçüncü Gaziantep Ayıntap Spor Kulübü Sualtı Ragbi Takımı oldu. Bayanlar kategorisinde kupayı İzmir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Ragbi Takımı göğüsledi. İkinciliği Göztepe Yüzme Spor Kulübü Sualtı Ragbi Takımı kazanırken, İzmir Yüzme Triathlon İhtisas Yüzme Kulübü Ragbi Takımı üçüncülüğü elde etti.

Sualtı ragbisinde bugüne kadarki en geniş katılımlı ulusal yarışmayı düzenlemekten mutluluk duyduklarını ifade eden Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin ÖZEN, “Sualtı ragbisine ilginin, özellikle milli takımımızın Avrupa Şampiyonu olmasıyla arttığını gözlemliyoruz. Federasyon kupasına geniş katılım da bunun göstergesi. Gerçekten bu tablo çok sevindirici. Gençlerimizin bu spordaki başarıları, önümüzdeki yıllarda eminim dünya çapında ses getirmeye devam edecektir. Kupayı kazanan takımları ve madalya kürsüsüne çıkan takımlarımızı gönülden kutluyorum. Ayrıca azimle mücadele eden bütün takımlarımızın değerli oyuncularını ve organizasyon ekibini de tebrik ediyorum” dedi.

Başkanımız Doç. Dr. Şahin ÖZEN, kupa organizasyonu verdiği destekler için Ege Üniversitesi’ne, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve Spor Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında