SUALTI RAGBİSİNDE, BAYANLARDA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU, ERKEKLERDE ÜÇÜNCÜLÜK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

SUALTI RAGBİSİNDE, BAYANLARDA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU, ERKEKLERDE ÜÇÜNCÜLÜK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Almanya’nın Oberhausen kentinde dün başlayan CMAS Sualtı Ragbisi U21 (21 Yaş Altı) Dünya Şampiyonası’nda bugün bayanlarda Dünya Şampiyonluğu, erkeklerde Dünya Üçüncülüğü maçına çıkıyoruz.

Dün yapılan çeyrek final maçında İsveç’i 9-0 yenen Bayan Milli Takımı’mız, yarı finalde Norveç’i 3-0 yenerek finale kaldı. Bugün yapılacak final maçında rakibimiz ise, Almanya’yı çeyrek finalde 3-1 yenen Kolombiya. Millilerimiz eleme grubu maçlarında güçlü rakibi Kolombiya’yı 1-0 yenmeyi başarmıştı.

Dünkü eleme karşılaşmalarında 3. maçını İsveç ile yapan 20-0 gibi çok farklı bir galibiyet alan Erkek Milli Takımı’mız, yarı finalde Almanya ile karşılaştı. Dünyanın en iyi takımlarından biri olan ev sahibi Almanya’ya karşı 2-1’lik skorla mağlup olan Erkek Milli Takımı’mız, dünya üçüncülüğü için bugün Norveç ile karşılaşacak.

Şampiyonanın ilk gün yarışlarında Sualtı Ragbisi U21 Bayan Milli Takımı’mız Norveç’i 6-0’la yenerken, Erkek Milli Takımı’mız, şampiyonanın favori ülkelerinden olan Kolombiya’yla 1-1 berabere kalmıştı. İkinci gün yarışlarında Bayan Milli Takımı’mız güçlü rakibi Kolombiya’yı 1-0’lık skorla yenmeyi başarırken, erkeklerde Milliler’imiz Danimarka’yı 7-0 yenmişti.

Bayanlar ve erkekler kategorisinde yapılan dünya şampiyonasında erkeklerde Kolombiya, İsveç, Danimarka, Almanya, Finlandiya, Türkiye Norveç, Çek Cumhuriyeti yarışıyor. Bayanlarda ise İsveç, Norveç, Kolombiya, Almanya ve Türkiye şampiyonluk için mücadele ediyor.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında, Tarkan Laleli, Didem Özdem ve Hakan Toğar antrenörlüğündeki Sualtı Hokeyi U21 Bayan ve Erkek Milli Takımlarımız 26 sporcudan oluşuyor.

Hakkında