SUALTI RAGBİSİNDE FEDERASYON KUPASI SAHİPLERİNİ BULDU

SUALTI RAGBİSİNDE FEDERASYON KUPASI’NI KOCAELİ DENİZ YILDIZLARI VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAZANDI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Trabzon’da gerçekleştirilen Sualtı Ragbisi Büyükler Federasyon Kupası’nın sahibi erkekler kategorisinde Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü olurken, kadınlar kategorisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birincilik kürsüsüne çıkarak kupanın sahibi oldu.

kadınlar kategorisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
kadınlar kategorisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
erkekler kategorisinde Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü
erkekler kategorisinde Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü

Trabzon Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuzu’nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün de desteğiyle 3-4 Şubat’ta gerçekleşen Sualtı Ragbisi Büyükler Federasyon Kupası, son derece çekişmeli ve göğüs göğse geçen mücadelelere sahne oldu. Yarışmalara, 7 spor kulübünden toplam 13 takım katıldı. Erkekler kategorisinde 7 takım arasında rakiplerine göre daha üstün bir performans ortaya koyan Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü kupanın sahibi olurken, ikincilik kürsüsüne Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü, üçüncülük kürsüsüne ise Oğuzhan Özkaya Spor Kulübü çıkmayı başardı.

Dünyanın en zor spor branşlarından biri olarak kabul edilen sualtı ragbisinde kadın takımların verdiği mücadeleler ise ayakta alkışlandı. Kadınlar kategorisinde toplam 6 takım arasından İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü kupayı kazanmanın heyecanını yaşarken, ikinci Oğuzhan Özkaya Spor Kulübü, üçüncü Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü oldu.

TSSF BAŞKANI ÖZEN: “BU SPOR DALINDA AVRUPA ŞAMPİYONULUĞU KAZANAN BİR ÜLKEYİZ”

Sualtı Ragbisi A Milli Takım aday kadrosunu da belirleyen Federasyon Kupası’nın kapanış ve madalya töreninde, TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen ve Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ve resmi yetkililer hazır bulundu. Kupayı kazanan ve madalya kürsüsüne çıkan takımlara ödüllerinin verilmesinin ardından bir konuşma yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Sualtı ragbisi gerçekten dünya üzerindeki en zor spor branşlarından. Ama Türkiye olarak biz bu zorlu spor dalında geçen yıl Avrupa Şampiyonu olmayı başardık. Hedeflerimiz gerçekten büyük ve uluslararası yarışmalarda istikrarlı bir başarı grafiğini yakalamak için çalışıyoruz. Sualtı Ragbisi Büyükler Federasyon Kupası müsabakalarımızda takımlarımızın performansı, bu hedefe doğru yol aldığımızın göstergesidir. Kupayı kaldıran ve dereceye giren takımlarımızı yürekten kutluyorum. Katılan bütün takımlarımıza ve kulüplerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, başta Spor Genel Müdürlüğü olmak üzere Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne, Trabzon’un medya kuruluşlarına, resmi yetkililere, Trabzonlu sporseverlere organizasyona verdikleri kıymetli destek için teşekkür etti.

Hakkında