Sualtı Ragbisinde Türkiye Şampiyonluğu ve Federasyon Kupası sahipleri belli oldu.

Sualtı Ragbisinde Türkiye Şampiyonluğu ve Federasyon Kupası sahipleri belli oldu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Manisa’da erkekler kategorisinde gerçekleştirilen Sualtı Ragbisi Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü şampiyonluk kupasını, bayanlar kategorisinde yapılan Sualtı Ragbisi Büyükler Federasyon Kupası’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, federasyon kupasını kaldırdı.

21-23 Temmuz’da Manisa Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan Türkiye Şampiyonası erkekler kategorisinde yapıldı. 13 takımın sualtında nefes nefese yaptığı maçların ardından şampiyon ve dereceye giren takımlar belli oldu.

  1. Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü
  2. İzmir Yüzme Triatlon Spor Kulübü,
  3. Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü

Federasyon Kupası İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün

Bayanlarda Federasyon Kupası olarak düzenlenen müsabakalara 6 takım katıldı. Heyecan dolu mücadeleler sonrasında;

  1. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
  2. İzmir Yüzme Triatlon Spor Kulübü
  3. Göztepe Yüzme Spor Kulübü

Kapanış ve madalya töreninde konuşan Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hayrettin Hayri Tokmakçı, Türkiye Şampiyonluğu gibi önemli bir sportif faaliyete ev sahipliği yapmaktan sevinç duyduklarını ifade etti.

TSSF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan ise yaptığı konuşmada, Türkiye Şampiyonu olan, Federasyon Kupası’nı kazanan ve dereceye giren takımları kutlayarak, “Son derece güzel bir şampiyonluk organizasyonu içinde müsabakalarımızı gerçekleştirdik. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hayrettin Hayri Tokmakçı’ya gösterdiği ilgi ve desteğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hakkında