SUALTI SPORLARINDAKİ 49 ULUSLARARASI MADALYA, TSSF ONUR GECESİ VE ÖDÜL TÖRENİ’NDE ALKIŞLANDI

SUALTI SPORLARINDAKİ 49 ULUSLARARASI MADALYA, TSSF ONUR GECESİ VE ÖDÜL TÖRENİ’NDE ALKIŞLANDI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nin, spor branşlarında son 2 yılda kazanılan 49 uluslararası madalyanın sahibi milli sporcular ve milli takımlar için düzenlediği Onur Gecesi ve Ödül Töreni büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Kocaeli Darıca’daki Elit Otel’de dün (9 Kasım Cumartesi) TSSF tarafından gerçekleştirilen Onur Gecesi ve Ödül Töreni’nde, 2018 ve 2019 yılında ülkemize 6 farklı spor branşında 3 Dünya, 5 Avrupa şampiyonluğu başta olmak üzere toplam 49 uluslararası madalya kazandıran milli sporcular, milli takımlar ve antrenörleri, uluslararası hakemler sualtı topluluğu ailesi tarafından bir kez daha alkışlandı.

Törene, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Danıştay Üyesi Hayrettin Kadıoğlu, TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, TSSF Asbaşkanı Prof. Dr. Şamil Aktaş, Başkan Yardımcısı Atilla Aras, TSSF Yönetim Kurulu Üyeleri, TSSF’nin eski başkanları Harun Sevinç ve Atilla Baykal, TÜDAV Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk, Marmara Üniversitesi Ekonomik ve Sosyal Alanda Kadın Çalışmaları Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu, akademisyenler, cankurtarma ve dalış merkezleri temsilcileri, spor kulübü temsilcileri, hakemler, antrenörler, eğitmenler ve sporcu aileleri katıldı.

Onur Gecesi’nin açılış konuşmasını TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen yaptı. Özen, “Federasyonumuzun katıldığı hemen her uluslararası yarışmada kazandıkları madalyalarla ülkemizi gururlandıran ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran, onur gecemizin kahramanları milli takım ve milli sporcularımızı, antrenörlerimizi, fedakâr ailelerini bu akşam bir kez daha alkışlıyoruz.

2018 ve 2019 yılında sualtı hokeyi, paletli yüzme, sualtı ragbisi, serbest dalış indoor ve outdoor disiplinleri, sualtı görüntüleme ve zıpkınla balık avı branşlarımızda 5 dünya, 5 Avrupa ve 2 uluslararası yarışmadan şampiyonluklar ve madalyalarla ülkemize döndük.

Son iki yılda bireysel ve takım olarak Millerimiz, büyüklerde ve gençlerde ayrı ayrı olmak üzere 3 dünya şampiyonluğu, 3 dünya ikinciliği, 6 dünya üçüncülüğü, 5 Avrupa şampiyonluğu, 8 Avrupa ikinciliği, 5 Avrupa üçüncülüğü, uluslararası yarışmalarda 4 altın, 5 gümüş ve 10 bronz olmak üzere toplam 49 uluslararası madalyayı bileğinin hakkı ve alın teriyle kazandı.

Sualtı hokeyi genç erkeklerde üç kez üst üste dünya şampiyonluğu kazanarak, kırılması çok zor bir başarıya imza attık. Ragbide genç bayanlarda 2018’de dünya şampiyonu olduk. Sualtı görüntülemede fotoğraf kategorisinde Millilerimiz dünya şampiyonluğunu ülkemize armağan etti. Sualtı hokeyi büyük erkeklerde ve paletli yüzme gençlerde 5 Avrupa şampiyonluğunu kazanma başarısı gösterdik. 2019 yılında zıpkınla balık avında Afrika-Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü gelerek ilk uluslararası madalyamızı kazandık.

Federasyonumuz serbest dalış, paletli yüzmede 1 dünya, 2 Avrupa şampiyonluğu, 2 dünya kupası organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Binlerce üyesi bulunan sualtı topluluğumuzun kazandığı onlarca uluslararası madalya bizleri Türkiye’nin en başarılı uluslararası spor federasyonlarından biri haline getirdi. Artık sualtı sporlarının birçok branşında bir dünya markasıyız.

Dünyanın her yerinden ülkemize armağan ettiğiniz şampiyonluklar ve madalyalar için sualtı topluluğumuzun her bir üyesine, sporcu ailelerine Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sualtı Topluluğumuz adına teşekkür ediyor, sizleri ayakta alkışlıyoruz.

Bizlere desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz, Spor Toto Genel Müdürlüğü’müze, gecemize katılarak bizleri onurlandıran Elazığ Milletvekilimiz Metin Bulut, Danıştay Üyemiz Hayrettin Kadıoğlu, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Muzaffer Çintimar, İBB Spor Müdürü Ayhan Kep, federasyonumuzun eski başkanları Harun Sevinç ve Atilla Baykal’a, gecesini gündüzüne katan federasyon çalışanlarımıza da tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Elazığ milletvekili Metin Bulut da yaptığı konuşmada, kendisinin de sualtı sporlarıyla ilgilendiğini, bu başarılarla Türkiye’nin gurur duyduğunu belirterek, genç ve başarılı sporcuların her zaman destekçisi olduklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından başlayan ödül töreninde uluslararası madalyalara imza atan milli sporcular, milli takımlar ve uluslararası hakemlere alkışlar eşliğinde onur belgesi ve hediye çeki takdim edildi.

Hakkında