Tssf 14 üstü paletli yüzme bireysel kış şampiyonasında 3 yeni Türkiye rekoru kırıldı

TSSF 14 YAŞ ÜSTÜ PALETLİ YÜZME BİREYSEL KIŞ ŞAMPİYONASI’NDA 3 YENİ TÜRİYE REKORU KIRILDI
2015-2016 yarış sezonunun ilk paletli yüzme müsabakası olan 14 Yaş Üstü Paletli Yüzme Bireysel Kış Şampiyonası’nda 3 yeni Türkiye rekoru kırıldı.
Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gebze Olimpik Yüzme Havuzu’nda 2 gün süren Bireysel Kış Şampiyonası’nda 19 kulüpten 61 bayan 91 erkek olmak üzere toplam 152 sporcu madalya için nefeslerini tuttu.
Yarışmaların ilk gününde Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden genç sporcu Ömer Faruk Saydam,  paletli yüzme 50 metre dipte (apnea) 15.53 saniyelik derecesiyle büyükler ve gençler kategorisinde, 50 metre su üstünde ise 17.19 saniyelik derecesiyle gençler kategorisinde yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.
Seyircilerin yoğun desteği eşliğinde yapılan 14 Yaş Üstü Paletli Yüzme Bireysel Kış Şampiyonası kapanış töreninde konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Paletli yüzmede geçen sezon World Cup yarışmalarında kulüpler bazında sporcularımız ülkemize altın, gümüş ve bronz madalya kazandırdılar. Bu başarılar paletli yüzme branşımız için lokomotif motivasyon gücü olacaktır. Gelecek sezon için federasyon olarak sporcularımızın başarılarına katkı sağlayan her türlü fedakârlığı yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu bağlamda kulüplerimize palet, şnorkel, bone ve yarış tüplerinin dağıtımına başlayacağız”dedi.
2 gün süren bu turnuvaya katılımları için bütün kulüplere ve sporculara teşekkür eden Doç. Dr. Şahin Özen, “Sezonun ilk yarışı olmasına rağmen yapılan derecelerden memnunuz. Tüm sporcularımızı tebrik ediyor, dereceye giren sporcularımızı da kutluyoruz. Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Spor İlçe Müdürlüğü, belediye ve idari amirler başta olmak üzere şampiyonanın organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
14 Yaş Üstü Paletli Yüzme Bireysel Kış Şampiyonası’nda madalya kürsüsüne çıkan sporcular şöyle:
50 metre su üstü bayanlar kategorisi
1. Beste Tuğçem Akgün
2. Şevval Nur Gündüz
3. Ecem Tekin
50 metre su üstü erkekler kategorisi
1. Ömer Faruk Saydam
2. Taha Tayfur
3. Berker Çakar
100 metre su üstü bayanlar kategorisi
1. Beste Tuğçem Akgün
2. Şevval Nur Gündüz
3. Gizem Nurbay
100 metre su üstü erkekler kategorisi
1. Ömer Faruk Saydam
2. Can Batır
3. Berker Çakar
200 metre çift palet bayanlar kategorisi
1. Nisa Emanet
2. Işıl Haşlak
3. Melike Çebi
200 metre çift palet erkekler kategorisi
1. Gürsü Sayar
2. Özcan Esen
3. İlker Rüya
400 metre su üstü bayanlar kategorisi
1. Ecem Tekin
2. Buse Karacabay
3. Yasemin Ulucan
400 metre su üstü erkekler kategorisi
1. Derin Toparlak
2. Gürsu Sayar
3. Muhammed Emin Bay
TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU