TSSF 3. MALİ GENEL KURULUNDA FAALİYET RAPORU VE BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

TSSF 3. MALİ GENEL KURULUNDA FAALİYET RAPORU VE BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 3. Mali Genel Kurulu bugün Ankara’da yapıldı. Son iki yılın ve 2020’ye kadar olan faaliyet raporu ve bütçe oybirliğiyle kabul edildi.

Mali Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, şunları söyledi: “2015 yılından bugüne kadar yürüttüğüm Federasyon başkanlığı görevimde çalışmalarımızı katılımcı, şeffaf, demokratik, disiplinli, çalışkan, idealist, bilimsel, hak ve hukuk temelleri üzerinde yürütmek öncelikli ve en hassas değerlerimiz oldu.

Akıttığımız alın terinin her damlası, mali açıdan özenle sarf ettiğimiz her kuruş, gurur duyacağımız ve maddi değerle ölçülemeyecek uluslararası tarihi ilklere ve başarılara dönüştü. Farklı branşlarda milli takım ve sporcularımızın, uluslararası madalya kürsülerinde bayrağımızı birçok kez dalgalandırması, İstiklal Marşı’mızı okutması, sualtı spor branşlarında ülkemize ve federasyonumuza uluslararası bir marka değeri kazandırdı.

Bu başarıları, Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız, Spor Genel Müdürlüğü’müz, sponsorlarımız ve sualtı topluluğumuzun her kademesindeki siz değerli üyelerimizin katkılarıyla ülkemize kazandırdığımızı özellikle vurgulamak isterim.

Sualtı topluluğu üyelerimizden, bizleri destekleyen tüm kurum ve kuruluşlardan aldığımız bu güçle bundan sonra da hedef çıtamızı hep birlikte omuz omuza daha da yükselterek, gelecekte daha büyük başarılara imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Federasyonumuzun mali durumuna, başarıyla yönetilmesine, denetlenmesine katkıda bulanan bütün resmi ve özel kurum, kuruluş ve kişilere Federasyon Yönetim Kurulu Üyelerim, idari ve teknik kurul üyelerim ve şahsım adına tüm kalbimle teşekkür ederim.”

FAALİYET RAPORU VE BÜTÇE OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

TSSF Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetim Kurulu Üyeleri, Spor Genel Müdürlüğü Temsilcisi Mehmet Diri, Federasyon eski başkanları Harun Sevinç, Tunay Gürsel ve 134 delegeden 94’nün katıldığı, Hotel Crown Plaza’da yapılan Mali Genel Kurul toplantısında Prof. Dr. Şamil Aktaş başkanlığında Genel Kurul Başkanlık Divanı oluşturuldu. Genel kurul gündemini oluşturan 2017-2018 faaliyet raporu ve bütçesi, 2019-2020 faaliyet raporu ve bütçesi, değişiklik önergeleri katılan delegelerin oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantı sonunda federasyonun eski başkanları söz alarak, son iki yılda elde edilen başarılar nedeniyle Başkan Doç. Dr. Şahin Özen ve federasyon yönetimini tebrik ettiler.

Hakkında