TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN, DÜNYA REKORU KIRAN ŞAHİKA ERCÜMEN’İ KUTLADI

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN, DÜNYA REKORU KIRAN ŞAHİKA ERCÜMEN’İ KUTLADI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı (TSSF) Doç. Dr. Şahin Özen, “Mersin’deki Gilindire Mağarası’nda paletsiz disiplinindeki 100 metrelik dalışıyla kadınlar dünya rekoru kıran Serbest Dalış Milli Sporcusu Şahika Ercümen’i yürekten kutladığını belirtti.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, yaptığı açıklamada, “Başarılı Milli Sporcumuz Şahika Ercümen, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 96. Yılı’na ithaf ettiği bu dünya rekoru gerçekten çok anlamlı ve mutluluk verici. Kendisini ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Federasyon olarak, serbest dalışta dünya çapında sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Cumhuriyet’in 96. Yılı’nda Türkiye’deki ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı gönülden kutladığını belirtti. Doç. Dr. Şahin Özen, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının eşsiz mücadelesi üzerine kurulan Cumhuriyet rejiminin koruyucusu ve yaşatıcısı olacaklarını, bu uğurda, Türk gencinin sporla bütünleşmesi ve geleceğe özgüvenle bakması için her türlü çabayı gösterdiklerini belirtti.

Hakkında