TSSF, CMAS 5. SERBEST DALIŞ OUTDOOR DÜNYA ŞAMPİYONASI’NI KAŞ’TA GERÇEKLEŞTİRECEK

TSSF, CMAS 5. SERBEST DALIŞ OUTDOOR DÜNYA ŞAMPİYONASI’NI KAŞ’TA GERÇEKLEŞTİRECEK

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun ev sahipliği yaptığı Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası 5-9 Ekim’de Antalya’nın Kaş ilçesinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Antalya’nın Kaş ilçesinde 2 dünya, 2 Türkiye rekorunun kırıldığı ve 5 madalya kazandığımız CMAS-TSSF 4. “Kaş Başka” Serbest Dalış Outdoor Dünya Kupası’nın hemen ardından CMAS 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’nı gerçekleştirecek. 5-9 Ekim tarihleri arasında Kaş İnceboğaz Belediye Halk Plajı açıklarında yapılacak CMAS 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’na Türkiye dahil 26 ülkeden 82 sporcu katılıyor. Dalışlar sabit ağırlık (CWT), paletsiz sabit ağırlık (CNF), çift paletli sabit ağırlık (CWT-BF) ve ip destekli sabit ağırlık (FIM) disiplinlerinde yapılacak.

AÇILIŞ TÖRENİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLAYACAK

Şampiyonanın açılış töreni 4 Ekim Pazartesi günü CMAS Başkanı Anna Arzhanova, TSSF Başkan Prof. Dr. Şahin Özen, Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ve 26 ülkenin sporcularının katılacağı kortej yürüyüşle başlayacak. Kortej yürüyüşünün sona ereceği Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda saat 17:00’da saygı duruşu ve açılış konuşmaları yapılacak.

DÜNYA REKORTMENLERİ KAŞ’TA

Rusya’dan Alexey Molchanov, Slovenya’dan Alenka Artnik, İtalya’dan Alessia Zecchini gibi dünyanın en iyi sporcularının katılacağı CMAS 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’nda Cenk Devrim Ulusoy’un antrenörlüğündeki 7 kişilik Serbest Dalış Milli Takımı’mız ülkemizi temsil edecek. Serbest Dalış Türk Milli Takımı şu isimlerden oluşuyor: Şahika Ercümen, Yaren Türk, Birgül Erken, Rüstem Derin, Görkem Gedik ve Serkan Toprak.

KATILAN ÜLKELER

Türkiye ile birlikte 4 kıtadan 26 ülke; Avusturya, Danimarka, Slovakya, İsviçre, Ukrayna, Umman, Tunus, Güney Afrika, İsveç, Rusya, Belarus, ABD, Güney Kore, Almanya, Slovenya, Kuveyt, Fransa, Lübnan, Çekya, İtalya, İspanya, Şili, Yunanistan, Macaristan ve Hırvatistan milli takım sporcuları şampiyonluk için mücadele edecek.

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, “2 dünya rekorunun kırıldığı Dünya Kupası’nın hemen ardından Dünya Şampiyonası’nı gerçekleştireceğiz. Serbest dalışta dünyanın en prestijli organizasyonuna bir kez daha ev sahipliği yapmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Dünya Kupası’nda milli sporcularımız 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalyaya imza attı. Bu başarıları umuyorum ki Dünya Şampiyonası’nda taçlanır. Tüm çabaları için onları kutluyor ve Milli Takım Antrenörümüz Cenk Devrim Ulusoy’a sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Prof. Dr. Şahin Özen, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza, Spor Genel Müdürlüğü’müze, Antalya Valiliği, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kaş Kaymakamlığı, Kaş Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Kaş Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, UMKE ve organizasyonumuzda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Özellikle de Kaş Kaymakamlığı ve Belediyesi’ne” diye konuştu.

Şampiyonluk mücadeleleri Youtube’daki TSSF sayfasından tüm dünyaya canlı olarak yayınlanacak. 

DÜNYA ŞAMPİYONALARI AÇILIŞ PROGRAMI

4 Ekim Pazartesi saat 17:00 Kaş Cumhuriyet Meydanı-Kaş/Antalya

  • Kortej yürüyüşü
  • Saygı duruşu
  • Açılış konuşmaları

 

YARIŞMA PROGRAMI

CMAS 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası

5 Ekim Salı

Saat 09:30 CWT dalışları

Yer: İnceboğaz, Kaş Belediyesi Sosyal Tesisleri karşısı

Madalya töreni: Saat 18:00/Cumhuriyet Meydanı

6 Ekim Çarşamba

Saat 09:30 FIM dalışları

Yer: İnceboğaz, Kaş Belediyesi Sosyal Tesisleri karşısı

Madalya töreni: Saat 18:00/Cumhuriyet Meydanı

8 Ekim Cuma

Saat 09:30 CNF dalışları

Yer: İnceboğaz, Kaş Belediyesi Sosyal Tesisleri karşısı

Madalya töreni: Saat 18:00/Cumhuriyet Meydanı

9 Ekim Cumartesi

Saat 09:30 CWT BF dalışları

Yer: İnceboğaz, Kaş Belediyesi Sosyal Tesisleri karşısı

Madalya töreni: Saat 18:00/Cumhuriyet Meydanı

 

Saat 20:00 Kapanış Galası

default

Hakkında