TSSF PALETLİ YÜZME KULÜPLERARASI GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

TSSF PALETLİ YÜZME KULÜPLERARASI GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası dün sona erdi. 

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Olimpik Yüzme Havuzu’nda 9-11 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’nda, 22 spor kulübünden 93’ü kadın, 102’si erkek toplam 195 sporcu mücadele etti. Gençler ve yıldızlar yaş gruplarındaki sporcular, çift palet, su üstü, dip ve tüp disiplinlerinde 50 ila 1500 metre mesafeleri arasında, 4×100 ve 4×200 bayrak yarışlarında Türkiye şampiyonu olmak için palet vurdular.

KADINLARDA 3 SPORCUDAN 3’ER ŞAMPİYONLUK

Şampiyonanın gençler ve yıldızlar yaş grubu kadınlar kategorisinde en çok altın madalya, 3 sporcudan 3 ayrı birincilikle geldi. İTÜ GVO Spor Kulübü’nden Beril Ülker, 50 metre dip,  50 ve 100 metre su üstünde Türkiye şampiyonluklarına imza attı. Beylikdüzü Spor Kulübü’nden Azra Zeynep Ertunç, 100, 200 ve 400 metre çift palette birincilik kürsüsüne çıktı. Bakırköy Su Sporları Kulübü’nden Adasu Ramazanoğlu da aynı başarıyı göstererek,  200, 400  ve 800 metre su üstünde Türkiye şampiyonu oldu.

Gençler ve yıldızlar yaş grubu erkekler kategorisinde en çok şampiyonluk başarısı 4 sporcudan geldi. Bahçelievler Belediye Spor Kulübü’nden Emir Yiğit, 100 ve 200 metre su üstünde şampiyonluk kürsüsüne çıktı. Şehitkamil Belediye Spor Kulübü’nden Yunus Ayvazoğlu, 200 ve 400 metre çift palette Türkiye şampiyonluklarına imza attı.  Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Kaan Kahraman,  50 metre su üstü ve 50 metre dip disiplinlerinde vurduğu palette iki kez Türkiye Şampiyonu oldu.  Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Enes Erbil, 50 ve 100 metre çift palette şampiyonluklara imza attı.

4×100 ve 4×200 BAYRAK YARIŞLARI

Genç ve yıldızlar yaş grubu kadınlar 4×100 metre su üstü bayrak yarışında Bakırköy Su Sporları Kulübü Türkiye Şampiyonluğu kürsüsüne çıkarken, ikinci Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü, üçüncü Elit Spor Kulübü oldu. Genç ve yıldızlar yaş grubu erkekler 4×100 metre su üstü bayrak yarışında Bakırköy Su Sporları Kulübü Türkiye Şampiyonu olurken, Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü sporcuları ikinci, Şehitkamil Belediye Spor Kulübü sporcuları üçüncü oldu.

Kadınlar 4×200 metre su üstü mücadelesinde İTÜ GVO Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu olurken, Bakırköy Su Sporları Kulübü ikinci, Dinamik Spor Kulübü üçüncü oldu. Genç ve yıldızlar yaş grubu erkekler 4×200 metre su üstü yarışmasında Bakırköy Su Sporları Kulübü Türkiye birincisi, Şehitkamil Belediye Spor Kulübü ikinci, Bahçelievler Belediye Spor Kulübü üçüncü oldu.

KADINLAR VE ERKEKLERDE ŞAMPİYONANIN EN BAŞARILI TAKIMLARI…

TSSF Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’na katılan 22 spor kulübü arasında en başarılı kulüpler de belli oldu. Kadınlar kategorisinde İTÜ GVO Spor Kulübü aldığı puanlarla şampiyonanın en başarılı kulübü olurken, Bakırköy Su Sporları Kulübü ikinci, Dinamik Spor Kulübü üçüncü oldu. Erkeklerde şampiyonayı Şehitkamil Belediye Spor Kulübü en çok puanı toplayarak birinci tamamlarken, ikinci sırada Bakırköy Su Sporları Kulübü, üçüncü sırada Bahçelievler Belediye Spor Kulübü yer aldı.

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen madalya alan sporcuları kutladığını belirterek, “Şampiyonaya katılan tüm spor kulübü ve sporcularına teşekkür ediyorum. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza, Spor Genel Müdürlüğü’müze, bu şampiyonamıza katkı sağlayan Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Gebze Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’ne, ilgili kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkında