TSSF Serbest Dalış Açık Su Türkiye Şampiyonası Kaş’ta Bugün Başladı

TSSF Serbest Dalış Açık Su Türkiye Şampiyonası Kaş’ta Bugün Başladı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen 2018 Serbest Dalış Açık Su Büyük ve Gençler Bireysel Türkiye Şampiyonası bugün Antalya’nın Kaş ilçesinde başladı. Şampiyona sonunda Serbest Dalış Milli Takımı aday kadrosu da belirlenecek.

13-16 Eylül arasında gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonası’na, büyüklerde ve gençlerde bayan ve erkek kategorisinde toplam 50 sporcu katılıyor. Kaş limanından hareket edecek dalış tekneleriyle İnceboğaz Mesire Alanı açıklarında gerçekleştirilecek yarışların bugünkü ilk etabı paletsiz sabit ağırlık (CNF) branşında saat 16:00’da yapılıyor. Cuma günü sabit ağırlık (CW), cumartesi günü çift paletli sabit ağırlık (CWT BF) branşlarındaki yarışmaların ardından pazar günü ip destekli sabit ağırlık (FIM) yarışmasıyla şampiyona sona erecek. Kapanış ve madalya töreni pazar günü saat 17:00’da yapılacak.

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “29-30 Eylül’de CMAS  Uluslararası Serbest Dalış-Kaş Başka-Açık Yarışmaları ile 1-7 Ekim Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Türkiye Şampiyonası müsabakalarımızda büyükler kategorisinde yarışacak sporcularımızın performansına göre bu iki uluslararası mücadelede ülkemizi temsil edecek Milli Takım aday kadromuzu belirleyeceğiz. Sonuçlar, bu açıdan gerçekten çok önemli. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. En etkin güvenlik önlemleri altında, sporcularımızın sağlığını her zaman ön planda tutarak organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz” dedi.

Doç. Dr. Şahin Özen, Kaş’ın serbest dalışta uluslararası düzeyde dünyanın en çok tercih edilen ve en iyi serbest dalış bölgesi olduğunu belirterek, “Spor Genel Müdürlüğü’müze, Kaş Belediyesi’ne ve Kaş Kaymakamlığı’na, Antalya Valiliği’mize işbirlikleri ve organizasyonlarımıza verdiği büyük destekten dolayı sualtı topluluğu üyeleri adına çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

2018 SERBEST DALIŞ AÇIK SU BÜYÜK VE GENÇLER BİREYSEL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI PROGRAMI

 

Adres: Antalya’nın Kaş ilçesi İnceboğaz Mesire Alanı açıkları/ Kaş Limanı’ndan hareket.

 

Açılış töreni: 14 Eylül Cuma saat 17:30 Kaş Cumhuriyet Meydanı

Yarışma gün ve saatleri:

13 Eylül Perşembe saat 16.00 paletsiz sabit ağırlık (CNF) branşı

14 Eylül Cuma saat 09:30 sabit ağırlık (CWT) branşı

15 Eylül Cumartesi saat 09:30 çift palet sabit ağırlık (CWT BF) branşı

16 Eylül Pazar saat 09:30 ip destekli sabit ağırlık (FIM) branşı

Kapanış ve ödül töreni: 16 Eylül Pazar saat 17:00/Kaş Cumhuriyet Meydanı

 

Hakkında