TSSF SUALTI HOKEYİ ERKEK MİLLİ TAKIMI’NA SPORUN DEVLERİ ÖZEL ÖDÜLÜ

TSSF SUALTI HOKEYİ ERKEK MİLLİ TAKIMI’NA SPORUN DEVLERİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi Erkek Milli Takımı, gençlerde ve büyüklerde üst üste elde ettiği dünya ve Avrupa şampiyonluğu başarıları ile Ülke Tv’nin Sporun Devleri Buluşuyor ödül yarışmasında özel ödüle layık görüldü.

İstanbul’daki Kanal 7 Merkez Stüdyosu’nda Ömer Önder ve Harun Şen’in sunumuyla 6. Dün yapılan Sporun Devleri Buluşuyor ödül töreni geniş bir katılımla gerçekleştirildi. TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen ve Sualtı Hokeyi Erkek Milli Takımı sporcusu İsmail Sarıkaya’nın da hazır bulunduğu ödül gecesinde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ülke Tv ve Kanal 7’ye teşekkür ederek, uluslararası yarışmaların başlamasıyla her alandaki iddialarını en güçlü başarılarla tüm branşlarda ortaya koyacaklarını vurguladı.

MİLLETVEKİLİ METİN YAVUZ ÖDÜLÜ TAKDİM ETTİ

Ülke Tv’nin ev sahipliği yaptığı gecede, sualtı hokeyinin de bulunduğu birçok spor branşında sporculara, teknik adamlara, federasyonlara toplam 30 ayrı ödül takdim edildi. Avrupa ve dünya şampiyonluklarına imza atan TSSF Sualtı Hokeyi Erkek Milli Takımı’nın özel ödülü, Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz tarafından TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen ve Milli Sporcu İsmail Sarıkaya’ya takdim edildi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Ülke Tv ve Kanal 7 ailesine teşekkür ediyoruz. Sualtı hokeyi ülkemizde yaklaşık 20 yıldır yapılan bir spor branşı. Aslında sualtında, yani sessiz dünyada oynanan bir spor. Nefesle oynanan bir spor. İletişiminiz yok. Sadece su üstünde aldığınız taktikle aşağıda oynamak gerekiyor. 15 dakikalık 2 devre şeklinde oynanıyor. Dünyanın en zor sporlarından bir tanesi. Biz bu oyunda 2015 yılından itibaren iki yılda bir yapılan 23 yaş altı dünya şampiyonluğu müsabakalarında erkeklerde üst üste 3. kez dünya şampiyonu olduk. Bütün dünyada takdir gördük. Milli Takımı’mızın sporcularını ve antrenörlerini yürekten kutluyorum. Çünkü bizlere ve ülkemize unutulmaz milli duygular yaşattılar” dedi.

ÖDÜL TÖRENİ GENİŞ BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Ödül gecesine, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, Kanal 7 Haber Dairesi Başkanı Mehmet Yazıharman ve Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli’nin yanı sıra, TBMM Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, GSB Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, TASKK Başkanı Ali Düşmez ve Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin katıldı.

 

https://video.haber7.com/video-galeri/168654-sporun-devleri-odullerine-kavustu

 

Hakkında