TSSF Sualtı Kültür Mirasının Korunması Eğitmen Eğitimi 18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde Kemer/ANTALYA’da düzenlenecektir.

Değerli CMAS/TSSF Dalış Eğitmenleri

TSSF/CMAS Eğitmenlerine yönelik “TSSF Sualtı Kültür Mirasının Korunması Eğitmen Eğitimi” programlarının üçüncüsü 18-19 Mayıs 2019 Selçuk/Akdeniz Üniversitesi Sualtı araştırma Merkezi (Akdeniz Cad. 25 Kemer-Antalya)’da hayata geçirilecektir.

TSSF TARAFINDAN 10 KREDİ PUANI (5 PUAN/GÜN) İLE KREDİLENDİRİLMİŞTİR. KATILIM ÜCRETSİZDİR.

Kültür Bakanlığı ve UNESCO desteğiyle TSSF tarafından bir grup akademisyene hazırlatılmış olan “Sualtı Kültür Mirasının Korunması” kitabı çerçevesinde bir eğitim programı hazırlanmıştır. İki aşamalı bu programın ilk aşaması Ülkemizdeki tüm aktif TSFF/CMAS Dalış Eğitmenlerine yöneliktir. Eğitmenler TSSF tarafından gruplar halinde yılda iki kez bir araya getirilmekte, bu gruplara Sualtı Arkeolojisi alanında Üniversite Öğretim Üyeleri ve Kültür Bakanlığı Uzmanları tarafından bir program çerçevesinde eğitim verilmektedir. Bu konuya yönelik ilk eğitmen eğitimi programı 2018 Kasım ayında Kemer’de hayata geçirilmiştir. Eğitimin esası suların altında kalmış eserlerin farkına varılması, korunması, ilgili kurumlarla bilginin paylaşılması ve eğitim verecekleri dalış öğrencilerine bu değer ve önceliklerin yansıtılmasını amaçlamaktadır. Programa katılacak eğitmenler eğitim sonunda sınavı kazandıkları takdirde bir sertifika almakta, sorumluluklarını kabul ettikleri bir belge imzalamakta ve sonrasında aynı programı “Sualtı Kültür Mirasının Korunması” adıyla iki yıldız seviyesine gelmek isteyen tüm dalıcılara “zorunlu bir sertifika eğitimi çerçevesinde” aktarmaktadır. Bu programlar söz konusu kitap çerçevesinde hayata geçirilmektir.

EĞİTİM PROGRAMI İÇİN tıklayınız. (Programın ilk günü İngilizce olarak düzenlenecektir.)

PROGRAM KONTENJANI 100 EĞİTMENLE SINIRLANDIRILMIŞTIR. PROGRAMA AYRICA DİNLEYİCİ OLARAK KATILIM MÜMKÜNDÜR. SINIRLI KONTENJAN NEDENİYLE KATILIM DURUMUNUZU 10 Mayıs 2019 tarihi Cuma gününe kadar info@tssf.gov.tr ADRESİNE MAİL İLE BİLDİRİNİZ.

 

Hakkında Hilal Çelik

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Antrenörlük Temel ve Uygulama Eğitim Ücreti

Antrenörlük Temel ve Uygulama Eğitim Ücreti Temel ve uygulama eğitiminden oluşan antrenör eğitim programının ilk …