TSSF SUALTI RAGBİSİ U21 FEDERASYON KUPASI HEYECANI ALANYA’DA YARIN BAŞLIYOR

TSSF SUALTI RAGBİSİ U21 FEDERASYON KUPASI HEYECANI ALANYA’DA YARIN BAŞLIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)2018 yılı etkinlik takviminde yer alan Sualtı Ragbisi U21 (21 Yaş Altı) Federasyon Kupası ve Milli Takım Seçmeleri heyecanı Antalya Alanya’da yarın başlıyor. Antalyalı sporseverler, kontak sporlar arasında en zorlu branş olarak gösterilen sualtı ragbisinde nefes kesen mücadelelere tanık olacaklar.

23-25 Mart tarihleri arasında Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’ndagerçekleştirilecek Federasyon Kupası’nın bayanlar ve erkekler kategorisindeki müsabakalarına, 8 spor kulübünden 6 bayan, 8 erkek takım katılacak. Yarışmalarda ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil edecek Sualtı Ragbisi Milli Takımı’nın aday kadrosu da belirlenecek. Geçen yıl Avrupa Şampiyonluğu kazandığımız sualtı ragbisinde kupa mücadelelerinin kapanış ve ödül seramonisi ise 25 Mart Pazar saat 12.30’dayapılacak.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, yarışmalara katılan bütün kulüp ve takımlarına başarılar dileyerek, “Heyecan ve adrenalin dolu maçlar izleyeceğiz. Özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinin iddialı olduğu sualtı ragbisinde geçen yıl kazandığımız Avrupa Şampiyonluğu ile sporcularımızın gücünü kanıtladık. Bu başarı grafiğimizi sürdürmek kararlılığındayız. Federasyon Kupası maçları sırasında yapılacak milli takım aday kadrosu seçmeleriyle bu kararlılığımızın arkasında duracağız” dedi.

TSSF Başkanı Özen, Federasyon Kupası organizasyonuna destek veren Alanya Belediyesi, Antalya ve Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Alanya Kaymakamlığı ve emeği geçen tüm resmi yetkililere, organizasyon ekibine teşekkür etti.

YARIŞMA PROGRAMI:

Yer: Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu/Antalya

Tarih: 23-25 Mart 2018

Yarışma gün ve saatleri: 23 Mart Cuma saat 14.30-20.00

                                       24 Mart Cumartesi saat 09.00-19.00

                                      25 Mart Pazar saat 09.00-12.30

Kapanış ve ödül töreni:  25 Mart Pazar saat 12.30-13.00

SUALTI RAGBİSİ NASIL OYNANIR?

3,5m – 5m derinliğe sahip havuzlarda iki rakip takım arasında oynanan sualtı ragbisinde oyunun amacı, içinde tuzlusu konsantresi bulunan topun, oyun alanının karşılıklı dip kenar köşelerinde bulunan kaleler içine sokarak sayı elde etmektir.

Hakkında