TSSF Sualtı Ragbisi U21 Federasyon Kupası’nı, Ege Sualtı Sporları Kulübü’nün Takımları Kazandı

TSSF Sualtı Ragbisi U21 Federasyon Kupası’nı, Ege Sualtı Sporları Kulübü’nün Takımları Kazandı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından İzmir’de gerçekleştirilen Sualtı Ragbisi U21 (21 Yaş Altı) Federasyon Kupası’nı erkeklerde ve kadınlarda Ege Sualtı Sporları Kulübü kazandı.

15-16 Şubat tarihleri arasında İzmir Yüksek teknoloji Enstitüsü Kapalı Yüzme Havuzu’nda düzenlenen TSSF Sualtı Ragbisi U21 (21 Yaş Altı) Federasyon Kupası’nda 8 spor kulübünden 7 erkek, 5 kadın takım mücadele etti. Federasyon kupasında dün final yarışları heyecanı yaşandı. Kadınlardaki final mücadelesinde Ege Sualtı Sporları Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nü tek golle geçerek kupanın sahibi oldu. Üçüncülük kürsüsünde Marmara Spor Kulübü takımı yer aldı. Erkeklerde yine Ege Sualtı Sporları Kulübü, rakibi Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü’nü 5-0’lık net bir skorla mağlup ederek federasyon kupasını kaldırmayı başardı. Erkeklerde bronz madalya Ege Atletik Spor Kulübü’nün oldu.

Final maçlarının ardından dün yapılan kapanış ve ödül töreninde, ilk üç sırada yer alan takımlara madalyaları ve kupaları verildi. Yarışmalarla ilgili açıklama yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Heyecan ve rekabetin zirvede olduğu maçlar izledik. Katılan bütün takımlara teşekkür ediyor, kupayı kaldıran ve kürsüye çıkan takımlarımızı yürekten kutluyorum. Bu güzel organizasyona destek veren İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ve enstitünün Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na, organizasyon ekibimize sualtı topluluğu üyelerimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Hakkında