Tssf Türkiye Ragbi Şampiyonası Sona Erdi

Tssf Türkiye Ragbi Şampiyonası Sona Erdi,

Ege uwr, Avrupa 3.lüğünün ardından Türkiye şampiyonu oldu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nin 2016 yılı planlı faaliyet programı içinde yer alan Sualtı Ragbisi Türkiye Şampiyonluğu’nda Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü (Ege UWR) şampiyon oldu.

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Olimpik Yüzme Havuzu’nda 11 spor kulübünün katıldığı şampiyonada sualtı ragbisi takımlarının performansları nefes kesti. İki gün boyunca yapılan maçlarda Avrupa Sualtı Ragbisi Ligi’nde ülkemize 3.lüğü kazandıran Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü Takımı, final maçında Ege Üniversitesi Sualtı Ragbisi Takımı’nı 3-0 mağlup ederek Sualtı Ragbisi Türkiye Şampiyonu oldu.

Ege Üniversitesi Sualtı Ragbisi Takımı ikinci olurken, İBB Sualtı Ragbisi Takımı’nı 5-0 yenen İzmir Yüzme Triathlon İhtisas Kulübü Sualtı Ragbisi takımı üçüncü oldu.

Çok zor bir su sporu olan sualtı ragbisinde takımların her geçen gün performans ve başarı çıtasını yükselttiğini kaydeden Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Türkiye Şampiyonası’na katılan bütün takımları, antrenörleri, organizasyona destek veren ve emeği geçen herkesi TSSF Yönetim Kurulu Üyeleri ve şahsım adına tebrik ediyorum. Çok heyecanlı ve bu sporda geleceğe umutla bakmamızı sağlayan mücadeleler yaşandı. Avrupa’da ülkemize 3.lük gururunu yaşatan ve şampiyonada birinci olan Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü ve dereceye giren diğer takımları başarılarından dolayı kutluyorum. Sualtı ragbisinde başarı grafiğimiz her geçen gün yükseliyor. Federasyon olarak sualtı ragbisi dahil birçok sualtı spor dalının gelişimi için özenle sarf ettiğimiz çabayı sürdüreceğimizin altını çizmek isterim” dedi.